Aanvang 19.15u in de Parkstraatkerk met een overdenking en muziek.
Aanvang 19.15u in de Parkstraatkerk met een overdenking en muziek.
Prof. dr. Arnold Heertje, geboren op de Paasberg in Arnhem, zal onder andere over de herinneringen van hemzelf en zijn familie vertellen, tijdens de overdenking in de Parkstraatkerk.
Voor en na die overdenking zingen de 15 leden van 'Panta Rhei Vocaal' enkele liederen. De elfjarige Jasper Burgers van basisschool Daalhuizen in Velp draagt het gedicht voor waarmee hij de dichtwedstrijd van Amnesty International won.
Omstreeks 19.45 uur volgt een Stille Tocht naar het Herdenkingsmonument in het Villapark aan de Vijverlaan. Bij het monument wordt de Bevrijdingsklok geluid, terwijl de vrijheidsvlam brand.
Na de twee minuten stilte, vanaf 20.00 uur, begeleidt Harmonie Unisono Velp de aanwezigen bij het zingen van het Wilhelmus. Aansluitend worden kransen en bloemen gelegd door afgevaardigden van diverse organisaties, zoals het Comité 4 Mei Velp, Stichting Velp voor Oranje, Stichting De Geërfden van Velp, Stichting Promotie Centrum Velp en Amnesty International. Leerlingen van de Roncallischool - die het monument 'adopteerden' - leggen vervolgens een bloemstuk, leerlingen van de Prins Bernhardschool leggen bloemen namens alle Velpse basisscholen.
Daarna heeft iedereen de gelegenheid om bloemen te leggen.
- Locatie: Parkstraatkerk en Herdenkingsmonument Villapark Velp