
REGIO - Zaterdag 10 mei aanstaande is het World Fair Trade Day, op deze dag staat eerlijke handel wereldwijd centraal. Overal worden activiteiten georganiseerd om de belangen van boeren en producenten van kunstnijverheid in ontwikkelingslanden extra onder de aandacht te brengen, hun producten zijn gemaakt met respect voor mens en milieu.
Een rechtvaardige prijs en goede werkomstandigheden maken het mogelijk een menswaardig bestaan op te bouwen. De wereldwinkels verkopen deze producten en helpen zo eerlijke handel te bevorderen. In de regio wordt deze dag feestelijk gevierd met een Tour de Fair.
Dit is een speciale promotiefietstocht langs de zeven regionale wereldwinkels, om 10:00 uur beginnen de fietsers in Velp en rijden verder langs Rheden, Doesburg, Dieren, Brummen, Eerbeek naar Beekbergen. Daar eindigt de tocht om ongeveer 16:00 uur.
Wie fietsen er mee ?
Uiteraard medewerkers van de betreffende winkels, maar ook belangstellenden, klanten, familie en vrienden zijn van harte uitgenodigd mee te doen. Bij elke wereldwinkel wordt onderweg een pauze ingelast. Het staat de deelnemers vrij één of meerdere trajecten mee te fietsen.
Langs de route en bij de winkels worden flyers uitgedeeld met informatie over Fairtrade en de wereldwinkels. Daarin zit een bon. Bij inlevering ontvangt men een kleine attentie. Voor meer informatie kunt u onder andere terecht bij de werdeldwinkel te Velp, zie
Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Druk op de "Vind ik leuk"-button. Liever via Twitter? Druk op de “Follow”-button. Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.