Nieuwe calamiteitenputten in Nationaal Park Veluwezoom

23 jul 2013, 18:00 Nieuws
infomiddag

RHEDEN - In Nationaal Park Veluwezoom is, ten behoeve van de brandbestrijding, een tekort aan water. Om dit tekort op te vangen hebben brandweer, Natuurmonumenten en de gemeente Rheden, in samenwerking met de Landmacht, twee calamiteitenputten geboord in het park.

Op de parkeerplaats “De Zandklep”, ongeveer een kilometer ten oosten van het Posbankpaviljoen en aan de Beekhuizenseweg gelegen, is men gestart met het boren van een 140 meter diepe put ten behoeve van de bluswatervoorziening van de brandweer. Onderstaand een korte film van de boring.

De put moet minimaal 3 uur lang, 90.000 liter bluswater per uur kunnen leveren, dan heeft de brandweer voldoende water ter beschikking om, in geval van een brand in het gebied, de blusvoertuigen snel genoeg van bluswater te voorzien.

btbgow9abipk76caxy4m38jkx

Burgemeester Petra van Wingerden-Boers liet zich ter plaatse voorlichten en gaf aan “erg blij te zijn met dit prachtige initiatief.”

Er is inmiddels ook een put van 80 meter diepte geboord aan de Lange Juffer, bij het oude Jachthuis. Hier lagen al een 3-tal ondergrondse tanks die in totaal 110.000 liter water bevatten. Ook zal er nog een calamiteitenput nabij de Carolinahoeve geboord worden.

zrx099a5qavts7y6hz1aj2c7v

Bij het boren worden er regelmatig monsters genomen en verzameld, deze worden onderzocht en gebruikt voor het in kaart brengen van de bodem van Nederland.

Normaal gesproken voorziet het drinkwaterleidingnet de brandweer van water bij haar bluswerkzaamheden. Daarnaast zijn blusvoertuigen goed uitgerust en ondersteunen de in de omgeving aanwezige agrariërs en loonwerkers in het watertransport en nablussing. Toch zijn er kritieke locaties waar de hoeveelheid bluswater beperkt is. Daarom is een alternatieve bluswatervoorziening, zoals een calamiteitenput, noodzakelijk.

Klik op de bovenste foto voor een foto-impressie van de boring.


Klik hier voor een eerdere publicatie.

Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik HIER en druk op "Vind ik leuk". Liever via Twitter? Volg ons via @HetRhedenNieuws

g8ks83lfr8ymdl3h5zldmwiho