
VELP - Inschrijving voor de 20ste Posbankloop van 28 september 2014 is weer mogelijk, de inschrijving is op 1 april geopend. De hardloopwedstrijden van de Posbankloop worden dit jaar voor de 20e keer gehouden.
Sinds vele jaren worden ook diverse wandelingen georganiseerd onder de vlag van de Stichting Posbankloop en nieuw dit jaar worden ook een trail en een cross duathlon (run-bike-run) toegevoegd.
Landelijk gerespecteerd sportevenement
De Posbankloop is in twintig jaar tijd uitgegroeid tot een landelijk gerespecteerd sportevenement op het gebied van hardlopen. Nationale en internationale toppers staan jaarlijks aan de start en het aantal deelnemers op de twee officiële afstanden (6 en 15 kilometer) en de KidsRuns, is gegroeid tot bijna 4.000.
Lopen door prachtige natuur
Het ultieme visitekaartje is de prachtige omgeving van Velp, Rheden en Rozendaal, met daarin opgenomen het natuurgebied de Posbank. Een groot deel van het parcours voert door Nationaal Park Veluwezoom.
Wandelen
Die adembenemend mooie omgeving trekt de laatste jaren ook steeds meer wandelaars naar Velp. Zij nemen deel aan een van de Larenstein Posbank Wandeltochten (7½, 17½, 25 en 35 km), de Nachtmars (62½5 km), de KennedyWalk (80 km) of de Ultramars (110 km). Bij zogenaamde Greenpoints onderweg wordt door studenten van Hogeschool VHL informatie gegeven over cultuurhistorische aspecten van het landschap.
De organisatie van de lange afstandswandeltochten van de Posbankloop, is verheugd dat Natuurmonumenten recent toestemming heeft gegeven om tijdens het evenement eind september in de nachtelijke uren beschermde natuurgebieden te betreden. Het wachten is nu nog op twee andere partijen die groen licht moeten geven, maar met het besluit van Natuurmonumenten is een belangrijke stap in de goede richting gezet.
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.
