Afhaallocaties plastic zakken in gemeente Rheden

26 jul 2016, 16:32 Nieuws
plastic heroes
Plastic Heroes

GEMEENTE RHEDEN – Al ruim een jaar mag er in de gemeente gebruik gemaakt worden van plastic zakken waarin verpakkingen van plastic, metaal (blik) en drankkartons (PMD) als afval in één zak aangeboden mag worden.

De doorzichtige gratis plastic zakken zijn op te halen op de volgende locaties:

  • De Steeg:
    Gemeentehuis, Hoofdstraat 3 (let op, zomer openingstijden)
  • Velp:
    Gemeentelijk servicecentrum, Den Heuvel 32 (let op, zomer openingstijden)
    Albert Heijn, Hoofdstraat 232
    Coöp, President Kennedylaan 301
    Jumbo, IJsselstraat 30
  • Rheden:
    Elderman, Groenestraat 54
    Hubo, Groenestraat 63
    Coöp, Groenestraat 70
  • Dieren:
    Gemeentelijk servicecentrum, Ericaplein 5a (let op, zomer openingstijden)
    Albert Heijn, Callunaplein 72
    Coöp, Callunaplein 43
    Emté, Diderna, 44
    Spar, Cederlaan 25
  • Laag Soeren:
    ’t Sprengenhus, Harderwijkerweg 26

De doorzichtige plastic zakken zet u tegelijk met de container met degroenedeksel – of naast de verzamelcontainer – aan de weg.

Wat mag erin?

Plastic en kunststof:Lege en goed schoongemaakte plastic of kunststof tasjes/tassen, zakken, wikkels en andere verpakkingen. (Boter)kuipjes, patatbakjes, bekers voor yoghurt, vla, slagroom en ijs. (Knijp)flessen van azijn of olie, water en frisdrank (zonder statiegeld).

Flacons en tubes voor bijv. tandpasta, (douche)gel, shampoo, was- en schoonmaakmiddelen en body lotion. Plastic deksels en potjes. Plastic plantenpotjes en doosjes van wegwerp contactlenzen.

Metalen:Verpakkingen van blik zoals conservenblikjes van groenten en fruit, (fris)drankblikjes, siroopflessen, metalen deksels en schaaltjes van aluminium. Bier- en frisdrankdopjes, koffiecups, waxinelichtcupjes, afdekfolie van zuivelbekers en aluminiumfolies en medicijnverpakkingen (als deze volledig van aluminium zijn). Let op: Géén verpakkingen van chemische producten zoals verf of cosmetica.

Drankkartons:Drankkartons en (tetra)pakken van zuivel, vruchtensap, soep en pastasaus. Kleine drinkpakjes, maar ook milkshake- en ijsbekers.

Tip: Vouw de drankkartons en tetrapakken goed op en hersluit weer met de dop. Dat bespaart veel ruimte in de zak!

Wat mag er niet in?

Chipszakken en andere zakken met folie aan de binnenkant, piepschuim (vleesschaaltjes, fastfoodverpakking en dergelijke), wikkels van (room)boter, verpakking van chemische producten zoals cosmetica, verf of kitkokers, huisraad (shoppertassen, emmers, tuinstoelen...) en speelgoed van hard plastic, landbouwplastic, aluminiumfolie, doordrukstrips van kauwgom of pillen, los karton of papier.

http://rheden.nieuws.nl/nieuws/58486/inzameling-metaal-en-drankkartons-nu-ook-in-gemeente-rheden/

http://rheden.nieuws.nl/nieuws/10944/gemeente-start-proef-met-plastic-containers/

http://rheden.nieuws.nl/nieuws/1667/proef-plastic-containers-blijven-staan/

Op de foto nog de oude zakken, nu zijn ze groen doorzichtig.