Bellen in het verkeer leidt tot 26 bekeuringen

02 dec 2011, 22:48Nieuws
infomiddag
REGIO - Tussen dinsdag 29 november en donderdag 1 december heeft Politie Gelderland-Midden extra aandacht besteed aan verkeersdeelnemers die met de gedachten niet volledig bij de weg waren. In totaal 26 automobilisten (verspreid over de hele regio) kregen een bon omdat zij niet handsfree aan het bellen waren tijdens het rijden.Jaarlijks vallen door afleiding 600 slachtoffers te betreuren. 80 procent van de ongevallen en 65 procent van de bijna-ongevallen is te relateren aan een vorm van afleiding. Door middel van de campagne ‘Een beetje chauffeur laat zich niet afleiden’ en politiecontroles willen instanties als het ministerie van Infrastructuur en Milieu, Veilig Verkeer Nederland en ANWB dat bestuurders bewuster worden van het risico van afleiding en dat daarmee ook het aantal ongevallen en slachtoffers zullen afnemen.Meer informatie over deze verkeerscampagne vindt u op de website www.laatjenietafleiden.nl.
REGIO - Tussen dinsdag 29 november en donderdag 1 december heeft Politie Gelderland-Midden extra aandacht besteed aan verkeersdeelnemers die met de gedachten niet volledig bij de weg waren. In totaal 26 automobilisten (verspreid over de hele regio) kregen een bon omdat zij niet handsfree aan het bellen waren tijdens het rijden.
Jaarlijks vallen door afleiding 600 slachtoffers te betreuren. 80 procent van de ongevallen en 65 procent van de bijna-ongevallen is te relateren aan een vorm van afleiding. Door middel van de campagne ‘Een beetje chauffeur laat zich niet afleiden’ en politiecontroles willen instanties als het ministerie van Infrastructuur en Milieu, Veilig Verkeer Nederland en ANWB dat bestuurders bewuster worden van het risico van afleiding en dat daarmee ook het aantal ongevallen en slachtoffers zullen afnemen.
Meer informatie over deze verkeerscampagne vindt u op de website www.laatjenietafleiden.nl.
loading

Loading articles...

Loading