Bonte Schaap Festival viert eerste lustrum met drukbezochte dag in Rheden

15 jun , 19:09Nieuws
Bonte Schaap Festival viert eerste lustrum met drukbezochte dag in Rheden14-06-2026 (6)
rheden.nieuws.nl
RHEDEN – Het Bonte Schaap Festival vierde zondag 14 juni het eerste lustrum. Het evenement bestaat vijf jaar en is in korte tijd uitgegroeid tot een begrip in het dorp Rheden. Dat was ook dit jaar goed te merken aan de grote belangstelling in het centrum.
Een belangrijk onderdeel van het festival is de komst van de Rhedense Schaapskudde. Volgens traditie worden de schapen tijdens het evenement in het dorp geschoren. Rond 09.00 uur kwamen ongeveer vijftig schapen aan bij Pannenkoekenhuis Strijland. Vanaf daar vertrok de stoet achter March & Showband Rheden richting verzorgingshuis Rhederhof aan de Worth Rhedenseweg.
Bij Rhederhof konden bewoners de kudde van dichtbij bewonderen. Dat gebeurde onder muzikale begeleiding van de March & Showband Rheden. Na een korte rust van ongeveer vijftien minuten trok de stoet verder naar het Mr. B. van Leeuwenplein. Daar werden de schapen onder de grote tenten gebracht.
Om 10.00 uur heette voorzitter Rob Neijenhuis van BIZ Centrum Rheden de aanwezigen welkom op het plein. Daarna gaf hij het woord aan de nieuwe dorpswethouder Cyril Weijers van de gemeente Rheden. De wethouder sprak zijn waardering uit voor het festival en mocht, onder leiding van herderin Cynthia Berendsen, het eerste stukje wol van een schaap knippen. Daarmee gaf hij het officiële startsein voor de andere schaapscheerders.
“Ik ben zeer vereerd het Bonte Schaap Festival te mogen openen”, zei Weijers. Hij wenste iedereen veel plezier tijdens de dag. “Maar dat gaat zeker lukken, want naast de schaapskudde zijn er nog tal van andere activiteiten in het centrum van Rheden te bezoeken.”
Vanaf 10.00 uur waren ook de vele kramen in het dorp geopend. Bezoekers konden rustig langs de kramen slenteren en kijken of er iets van hun gading bij zat. In de Schoolstraat was van 10.00 tot 13.00 uur een kleedjesmarkt voor kinderen tot en met 12 jaar.
Ook voor jonge bezoekers was er volop vermaak. Op het Dorpsplein stond een draaimolen en er waren optredens van Circus Lorelly, waaronder de ganzenparade. Op het kidsplein bij de kerk organiseerden plaatselijke verenigingen activiteiten voor kinderen.
In de Dorpskerk was een expositie te bekijken. Verder liepen er door het dorp verschillende living statues rond. Bij Het Wapen van Rheden was livemuziek in de tent, verzorgd door lokale muzikanten.
Het Bonte Schaap Festival werd ook dit jaar mogelijk gemaakt door BIZ Centrum Rheden, Ondernemend Rheden-De Steeg (ORDS), De Rhedense Schaapskudde andere sponsoren en de inzet van vele vrijwilligers. Die worden allen hartelijk bedankt door de organisatie!

Meer foto's:

rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. 
Wil jij je naamsbekendheid vergroten? Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs!
Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
loading

Loading articles...

Loading