Bouw je eigen insectenhotel tijdens het natuurweekend in de volkstuin van Velp-Zuid

07 aug , 16:19 Nieuws
insektenhotel voorbeeld
RN

VELP – Op zaterdag 20 en zondag 21 september 2025 staat de ‘nieuwe’ Volkstuin in het teken van de kleine dieren in onze tuinen. Tijdens een speciaal insectenhotelbouwweekend kunnen jong en oud samen aan de slag om een eigen insectenhotel te maken. Een leuke, leerzame én duurzame activiteit voor het hele gezin.

Help de natuur een handje

Een insectenhotel biedt een veilige schuilplek voor bijen, kevers, lieveheersbeestjes en andere nuttige insecten. Ze spelen een belangrijke rol in het ecosysteem, onder andere bij de bestuiving van planten. Door zelf een hotel te bouwen, draag je actief bij aan biodiversiteit in je eigen tuin of die van iemand anders.

De activiteit wordt georganiseerd door Matthew Slot, beter bekend als De Tuinfluisteraar, in samenwerking met vrijwilligers die zich inzetten voor natuur en groen in de wijk.

Programma zaterdag 20 september 2025

  • 11.00 – 12.30 uur: Insectenhotel bouwen – €5,- per familie
  • 12.30 – 14.00 uur: Gezamenlijke lunch – €2,50 per bord
  • 14.00 – 15.30 uur: Insectenhotel bouwen – €5,- per familie

Programma zondag 21 september 2025

  • 11.00 – 12.30 uur: Insectenhotel bouwen – €5,- per familie
  • 12.30 – 14.00 uur: Lunch – €2,50 per bord
  • Vanaf 14.00 uur: Bouwen aan insectendorpen binnen de volkstuin – gratis deelname

Doneer snoeiafval voor de natuur

Vanaf 8 september kunnen inwoners snoeiafval doneren dat geschikt is voor de bouw van insectenhotels. Denk aan takken, stokken, holle stengels, of stukjes boomschors.

Heeft u hulp nodig bij het snoeien of vervoeren van het materiaal? Neem dan contact op met Matthew via 06-8264 4593 of mail naar [email protected].

locatie en aanmelden

De volkstuin ligt verscholen achter de Wiardi Beckmanstraat, tussen de Waterstraat en Thorbeckestraat in Velp-Zuid. Aanmelden of meer weten over deze en andere groene activiteiten? Ga naar: www.tuinfluisteraar.nl

rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].