Burenhulp centraal bij dorpsbijeenkomst in Spankeren

16 okt 2013, 23:55 Nieuws
infomiddag

SPANKEREN – De buurtcoach van VIVA Rheden organiseert op dinsdagavond 22 oktober a.s. een bijeenkomst voor alle inwoners van Spankeren. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis en staat in het teken van sociale samenhang en leefbaarheid.

Hoewel tijdens de avond van alles aan bod kan komen zal burenhulp centraal staan. De maatschappij verandert en daarmee ook de rol van de burger. Was zelfredzaamheid tot voor kort het sleutelwoord, nu spreekt de overheid liever van samen redzaamheid: burgers moeten meer zelf doen maar ook oog hebben voor anderen.

Stof voor discussie waar negatieve klanken te horen zijn, maar waar ook zeker kansen liggen. Burgers hebben meer invloed op hun buurt en woonomgeving. Dus ook meer invloed op de sociale samenhang en leefbaarheid in het eigen dorp. Leefbaarheid wordt vaak samengevat met schoon, heel en veilig. Maar naast deze fysieke leefbaarheid gaat het ook om de wereld ‘achter de voordeur’; het welzijn van burgers en de kwaliteit van leven.

Tijdens de dorpsbijeenkomst neemt buurtcoach Jos Meerssman de aanwezigen mee in een gezamenlijk discussie over het wonen in Spankeren en wat er eventueel anders of beter kan. En wat men daar zelf voor rol in kan spelen. Burgers weten immers het beste wat er in hun eigen omgeving speelt. Het initiatief komt uit het dorp zelf. Wat begon met één bewoner is gegroeid tot een groep van circa 20 betrokken bewoners die tijdens homeparty’s al een voorproefje hebben genomen. Zij hopen op de bijeenkomst samen met meer dorpsgenoten spijkers met koppen te slaan.

De avond in het dorpshuis start dinsdag 22 oktober om 19.30 uur en is rond 21.30 uur afgelopen. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Alle inwoners van Spankeren zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met buurtcoach Jos Meerssman via 06-12114299 of

[email protected]

HIER

@HetRhedenNieuws

Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.