
DIEREN - De buurtbus heeft in zijn eerste twee jaar tot op heden 12.000 passagiers vervoerd. Hierbij voldoet ze ruimschoots aan de 400 passagiers per maand, die het bestaansrecht moesten rechtvaardigen. Met ingang van de komende dienstregeling, per 16 december a.s., gaat de buurtbus ook Dieren-Zuid aandoen.
In Dieren-Zuid worden haltes gecreëerd aan het begin van de Zutphensestraatweg, bij de Oude Plataan, in de Kruisstraat, op de Lagestraat bij het Bastion en de Doesburgsedijk, de bestaande halte bij het Rhedens. De bus rijdt eerst de route Spankeren, vervolgens Dieren-Noord en daarna Dieren-Zuid. In Spankeren vertrekt de bus vijf minuten vroeger en in Dieren-Noord ongeveer 20 minuten eerder.
Staat de bus nu 10 minuten stil bij het station, dit gaat ook veranderen, de pauze is nu weer in Spankeren. Voor de mensen uit Spankeren, die door moeten naar Dieren-Noord, dus geen pauze wachttijd meer bij het Station in Dieren. Zij die aansluiting op de busverbinding naar Arnhem, Doesburg of Apeldoorn willen hebben, de bus is nu op tijd bij het station.
De buurtbus mag u aanhouden op de route als de verkeersveiligheid dit toelaat, ditzelfde geldt voor het laten stoppen van de bus. Ook passagiers in een rolstoel kunnen gebruik maken van de bus. Alle Breng buurtbussen zijn voorzien van een lage vloer. Om u van dienst te zijn en voor uw veiligheid wordt gebruik gemaakt van service stewards om u te begeleiden.
Deze stewards zijn cliënten van gehandicapten- en jeugdzorgorganisaties Pluryn en Driestroom. Op afroep rijden ze naar de bushalte om u te helpen bij het binnenrijden en vastzetten van uw rolstoel. Scootmobielen zijn helaas niet toegestaan.
Zo werkt het:
1. Kijk voordat u gaat reizen of het traject toegankelijk is. (op de dienstregeling aangegeven met logo rolstoel)
2. Bel een dag van te voren met de klantenservice van Breng: 026 - 214 21 40 (lokaal tarief); voor reizen op maandag belt u op vrijdag
3. De steward helpt u bij het binnenrijden en vastzetten van uw rolstoel.
4. De steward helpt u bij het losmaken en uitrijden van uw rolstoel.
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.