Drieëntwintig nieuwe natuurgidsen bij IVN Veluwezoom

29 jun 2014, 23:44 Nieuws
mx8txmuyqxg2k3kktr8ayu8qz ivn85

DE STEEG - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in De Steeg kregen afgelopen zaterdag, 28 juni 23 nieuwe natuurgidsen hun diploma. Daarmee sloten ze een anderhalf jaar durende opleiding voor natuurgids af, die werd georganiseerd door IVN Oost-Veluwezoom en IVN Eerbeek.

Tijdens deze opleiding, bestaande uit cursusavonden en excursies, leerden ze veel over de natuur, het gebied van de gemeente Brummen, Rheden en Rozendaal en zijn geschiedenis. Zo onderzochten de cursisten de opbouw van de bodem, gingen wild spotten, leerden vogelgeluiden herkennen en brachten planten en waterbeestjes op naam.

Daarnaast was er aandacht voor educatie, het omgaan met groepen en de techniek van het gidsen. Het bijzondere van de IVN-opleiding is dat het niet alleen om kennis gaat, maar vooral om natuurbeleving: “we willen ons eigen enthousiasme voor al het moois buiten, graag doorgeven aan anderen”, aldus cursuscoördinator Maria Bruggink.

Door één van de sprekers werd veel bewondering geuit voor de professionele kwaliteit van een dergelijke intensieve opleiding, die helemaal door vrijwilligers is verzorgd.

Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Druk op de "Vind ik leuk"-button. Liever via Twitter? Druk op de “Follow”-button. Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.