VELP – Op de laatste dag van de Boekenweek 2026, zondag 22 maart, waren Jan Siebelink en zijn kinderen Jeroen en Janneke Siebelink te gast in boekhandel Jansen & De Feijter in Velp. De bijeenkomst trok veel belangstellenden en stond in het teken van de Boekenweek, die dit jaar als thema Mijn Generatie had.
Tijdens de middag vertelden vader, zoon en dochter over hun werk, hun eigen schrijverschap en de invloed van generaties. Daarbij bleek al snel dat zij ieder een eigen weg in de literatuur en journalistiek hebben gevonden.
Voor Jeroen Siebelink was het optreden in Velp bijzonder. Het was naar eigen zeggen de enige uitnodiging die hij ontving tijdens de Boekenweek. “Mensen vinden dierenleed een ongemakkelijk thema,” zei hij. Jeroen schreef meerdere boeken, waaronder Het bedwelmingsapparaat. De staat tegen mens, natuur en dier. Hij vertelde ook openhartig over zijn jeugd. Als dyslectische jongen las hij tot zijn twaalfde vooral de Barbapappa-verhalen. Inmiddels is hij uitgegroeid tot een fervent lezer, met onder anderen T.C. Boyle als favoriete schrijver.
Ook Janneke Siebelink kwam aan het woord. Zij schreef eerder een boek over het hospice waar zij werkte en publiceerde daarnaast twee romans. Soms sneeuwt het in april gaat over de Georgische opstand op Texel en de manier waarop families omgaan met herinneringen. In Een verdwaalde zomerdag staat het tragische leven van de Zuid-Afrikaanse dichteres Ingrid Jonker centraal.
Zowel Jeroen als Janneke begonnen, net als hun vader Jan Siebelink, in de journalistiek. Beiden gaven aan dat er in het begin wel een drempel was om in de voetsporen van hun bekende vader te treden.
Over het Boekenweekthema Mijn generatie was het gezelschap vrij snel uitgesproken. Vanuit het publiek klonk de vraag: “Wie heeft dit verzonnen?” “Marketingbureaus,” antwoordde Janneke droog. Tegelijkertijd werd ook vastgesteld dat kennis van generaties soms kan helpen om verhoudingen binnen families of op de werkvloer beter te begrijpen. De conclusie van het gesprek was vooral dat het belangrijker is om verbinding te zoeken tussen generaties dan om de verschillen te benadrukken.
Jan Siebelink sloot de middag af met een hilarisch verhaal over een pistool dat hij jarenlang in zijn bureau bewaarde en dat onlangs door de politie in beslag is genomen.
Na afloop konden bezoekers samen met de gasten nog napraten en nagenieten in de theetuin achter de boekhandel.
Meer foto's:
rheden.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs!Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].De nieuwsredactie is te bereiken via
[email protected].