DIEREN – Filmhuis Dieren heeft voor november 2026 opnieuw een gevarieerd programma samengesteld. Bezoekers kunnen deze maand kiezen uit natuurfilm, drama, documentaire, satire, boekverfilming en een familiefilm rond Sinterklaas.
De filmmaand begint op dinsdag 3 november met Grensgebied, een natuurfilm van Rik van der Linden over natuur, landschap en zichtbare én onzichtbare grenzen in de Gelderse Poort en het Rijk van Nijmegen. Cameraman Jeffrey van Houten verzorgt persoonlijk de inleiding en beantwoordt na afloop vragen uit de zaal.
Liefde, familie en geschiedenis
Op zondag 8 november draait Toutes Directions. Daarin hoort de 71-jarige Limburgse regiotaxichauffeur Sjef dat hij zijn geliefde baan kwijtraakt. Hij besluit daarop samen met zijn vaste passagiers een onverwachte rit te maken.
Twee dagen later, op dinsdag 10 november, staat 500 Miles op het programma. De Engelse broers Finn en Charlie vluchten weg van huis wanneer hun ouders uit elkaar gaan. Ze trekken richting de Ierse westkust, op zoek naar hun excentrieke opa.
Op vrijdag 13 november volgt De Gaulle: Resistance. De film speelt zich af in juni 1940, wanneer Frankrijk zich overgeeft aan het Duitse leger. Generaal Charles de Gaulle weigert zich bij die situatie neer te leggen en vlucht naar Londen.
Matinee en documentaire
Zondag 15 november is er om 14.30 uur een matineevoorstelling met La Vita Va Cosi. In deze komische dramafilm verzet herder Efisio zich tegen vastgoedontwikkelaars die een luxe vakantieoord willen bouwen bij zijn dorp op Sardinië.
Op dinsdag 17 november draait The Match. Deze documentaire blikt terug op de beroemde kwartfinale tussen Engeland en Argentinië tijdens het WK voetbal van 1986 en op de historische rivaliteit tussen beide landen.
Satire en bijzondere liefdesverhalen
Vrijdag 20 november staat Digger op het programma, een absurdistische satire van Alejandro G. Innaritu met Tom Cruise als excentrieke oliemagnaat die de wereld wil redden van een ramp die hij zelf heeft veroorzaakt.
Op zondag 22 november draait The Cycle of Love, een docudrama over een liefdesverhaal uit 1975 waarin een Indiër 10.000 kilometer naar Zweden fietst om zijn grote liefde te bereiken.
Muziek, overgang en Sinterklaas
Dinsdag 24 november is Youri te zien. In het Amsterdam van de jaren tachtig raakt journalist Jan Brokken bevriend met de flamboyante Sovjetpianist Youri Egorov.
Vrijdag 27 november volgt Wen er maar aan, een boekverfilming van het boek van Maike Meijer. De film draait om actrice M., die te horen krijgt dat ze in de overgang zit en tegelijkertijd zowel privé als professioneel met veranderingen te maken krijgt.
De maand wordt op zondag 29 november afgesloten met de familiefilm De Club van Sinterklaas: Paniek in het Pietendorp. In het Pietendorp lijkt alles klaar voor de reis naar Nederland, totdat plotseling cadeautjes, tekeningen en zelfs de staf van Sinterklaas verdwenen blijken te zijn.
Programma november:
🎬 Dinsdag 3 november – 20.00 uurGrensgebied – 75 min. – AL
🎬 Zondag 8 november – 20.00 uurToutes Directions – 88 min. – 12
🎬 Dinsdag 10 november – 20.00 uur500 Miles – 101 min. – 9
🎬 Vrijdag 13 november – 20.00 uurDe Gaulle: Resistance – 161 min. – 12
🎬 Zondag 15 november – 14.30 uurLa Vita Va Cosi – 118 min. – AL
🎬 Dinsdag 17 november – 20.00 uurThe Match – 91 min. – 12
🎬 Vrijdag 20 november – 20.00 uurDigger – 129 min. – 12
🎬 Zondag 22 november – 20.00 uurThe Cycle of Love – 98 min. – 9
🎬 Dinsdag 24 november – 20.00 uurYouri – 110 min. – 12
🎬 Vrijdag 27 november – 20.00 uurWen er maar aan – 104 min. – 6
🎬 Zondag 29 november – 11.00 uurDe Club van Sinterklaas: Paniek in het Pietendorp – 78 min. – AL
Lokaal (pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected]
rheden.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten? Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].