FOTO’s: Spoorstraatdag Dieren

28 sep 2015, 9:34 Nieuws
spoorstraat 26 9 15 001
rheden.nieuws.nl, Theo Jansen

DIEREN - Op Nationale Burendag, afgelopen zaterdag stond de 2de editie van de Dierense Spoorstraatdag in Dieren op het programma. De feestdag werd net als vorig jaar weer georganiseerd door de bewoners en ondernemers uit de Spoorstraat in Dieren-Zuid en heeft als doel de sociale betrokkenheid en leefbaarheid te vergroten en bevorderen.

Naast de diverse kraampjes van de Spoorstraatmarkt waren tussen 12.00 en 16.00 uur tal van kinderactiviteiten, waaronder een straatrace, schmink en een springkussen en was er livemuziek. De markt was voor iedereen vrij toegankelijk.

Wethouder Constans Pos opende om 12.00 uur de Burendag en vroeg de aanwezigen ook eens aan een ander te denken, in het kader van de Week tegen Eenzaamheid. Daarom deelde hij namens de Gemeente Rheden 24 bekers uit om zo een kop koffie te kunnen drinken bij een ander.

Week tegen Eenzaamheid

De Spoorstraatdag viel dit jaar middenin de Week tegen Eenzaamheid. Het thema van deze week is ‘Kom erbij & verbind’. In de Week tegen Eenzaamheid wordt iedereen opgeroepen met elkaar verbinding te maken. Bijvoorbeeld door mee te doen aan een van de vele activiteiten die in deze week georganiseerd werden.

Zelf, of samen met iemand uit je omgeving, bijvoorbeeld iemand met een klein sociaal netwerk of iemand die last heeft van eenzaamheid. De organisatie van de Spoorstraatdag heeft daarom contact gelegd met Verzorgingshuis De Oude Plataan en Siza Huize Johanna om zo samen te strijden tegen eenzaamheid.

De markt was weer een groot succes het werd druk bezocht waardoor er ook weer veel werd verkocht.

Klik op de bovenste foto voor meer foto’s

Kijk voor meer informatie op http://www.spoorstraatdag.nl