
RHEDEN - Burgemeester Petra van Wingerden en wethouders Nicole Olland en Constans Pos van het College van B&W komen op woensdag 4 maart om 9.30 uur, gastlessen verzorgen op De Holtbanck.
De lessen gaan over democratie en jezelf verkiesbaar stellen. Aanleiding is de oprichting van een Leerlingen Kabinet op De Holtbanck.
Op basisschool De Holtbanck in Rheden wordt op initiatief van Henny Bisselink, ad interim directeur, een Leerlingen Kabinet opgericht. Een platform, uit en door de leerlingen gekozen, met als doel om leerlingen mee te laten denken, praten, overleggen en beslissen over wat er op school en in de klas gebeurt.
Denk aan zaken als de verkeersveiligheid rondom school, mogelijke invoering van een gelijke dagen model, wc gebruik door leerlingen, speelactiviteiten schoolplein, bestemmingen schoolreisjes, groenonderhoud op het schoolplein, Sinterklaas en Pieten discussie, invloed van social media, etc. Leerlingen die deel uitmaken van het Leerlingen Kabinet willen actief meedenken met de school en een bijdrage leveren aan en opkomen voor leerling-belangen.
Deelname aan het Leerlingen Kabinet is mogelijk vanaf groep 5. Elke klas krijgt één leerling in het Leerlingen Kabinet, een combinatieklas krijgt er twee. Totaal worden er 9 kinderen gekozen. Leerkrachten zullen de onderwerpen in de klas voorbespreken, zodat de betreffende leerlingvertegenwoordiger goed beslagen ten eis kan komen. Na afloop van een vergadering wordt er in de klas geëvalueerd hoe de vergadering van het Leerlingen Kabinet is verlopen.
De gastlessen op de Holtbanck in Rheden worden verzorgd door burgemeester Petra van Wingerden en wethouders Nicole Olland en Constans Pos. Via deze lessen zullen de leerlingen van groep 5 tot en met 8 kennismaken met de grondbeginselen van de democratie en wat het inhoudt om jezelf verkiesbaar te stellen.
Op 12 maart zullen de kinderen zichzelf - ten overstaan van hun klasgenoten - verkiesbaar stellen. De burgemeester en beide wethouders zullen daarbij aanwezig zijn om de kinderen te coachen bij deze presentatie. Hoe zet je jezelf in het voetlicht en overtuig je anderen dat jíj degene bent die hun belangen goed kunt behartigen?
De leerlingen van de school kiezen hieruit hun vertegenwoordigers. Hiervoor wordt een heus stembureau met stemhokjes ingericht.
Judy van der Lijke, ouder van twee leerlingen, voorzitter Medezeggenschapsraad en initiator van de gastlessen:
“Bij De Holtbanck proberen we de wereld binnen de school te halen. Door leerlingen de ruimte te bieden mee te denken en beslissen over zaken die de leer- en speelomgeving van onze school raken, geven we hen de kans om - met respect voor elkaar - mondiger te worden. Zo bouwen we met elkaar aan een prettige omgeving op school. Het Leerlingen Kabinet is nieuw voor onze school. Gastlessen van experts van onze eigen gemeente over wat het betekent om de belangen van je medeleerlingen te behartigen, leek ons een mooie aftrap."
De gastlessen op woensdag 4 maart starten om 9.30 uur, alle drie op De Holtbanck. Op donderdag 12 maart starten we om 10.30 uur, waarbij de leerlingen van groep 7/8 en 8 zich in de Raadzaal op het gemeentehuis van Rheden in De Steeg zullen presenteren, de andere groepen op De Holtbanck. De bijeenkomsten zullen ongeveer 60 minuten duren.