
De gemeente Rheden is gestegen op de Gelderse ranglijst van de MKB-vriendelijkste gemeenten, van plaats 27 in 2011 naar plek 18 in 2013.
Verantwoordelijke wethouder Ronald Haverkamp van de gemeente Rheden is blij met de positieverbetering. “We hebben een mooie, stijgende lijn te pakken. In 2008 stonden we op plek 53, in 2011 op plaats 27 en nu op de 18e positie. Onze inspanningen beginnen vruchten af te werpen.”
Regelmatig contact
De wethouder vervolgt: “De gemeente Rheden voert een actief economisch beleid. Een belangrijk onderdeel is het verbeteren van de dienstverlening aan de lokale ondernemers. We stroomlijnen onze werkprocessen waardoor we ondernemers sneller en beter kunnen bedienen, rekening houdend met hun (bedrijfs)belangen. Ook betrekken we ondernemers waar mogelijk bij de besluitvorming. Daarnaast is het belangrijk om elkaar regelmatig te zien en te kennen. Het jaarlijkse ondernemerscafé zorgt voor een sterke binding met de ondernemers. Zelf leg ik om diezelfde reden zeer frequent bedrijfsbezoeken af.
Erkenning
Tot slot heeft wethouder Haverkamp nog een tip: “Iedere gemeente moet de lokale economie de erkenning geven die ze verdient. Bedrijven zijn belangrijk, want ze zorgen voor werkgelegenheid en belastinginkomsten. Ook dragen ze positief bij aan de leefbaarheid. Neem ondernemers serieus: het verbeteren van het vestigingsklimaat kan absoluut niet zonder nauw contact met het georganiseerde bedrijfsleven.”
Rapportage
Ga naar om het rapport met de resultaten van uw gemeente te bestellen. In deze basisrapportage staan de resultaten vermeld per pijler: tevredenheid van ondernemers, imago, communicatie en beleid en lokale lasten (waar voor je geld). Daarnaast krijgt u inzicht in de rapportcijfers van tien afzonderlijke aspecten van dienstverlening.
www.mkbvriendelijkstegemeente.nl/rapport
MKB-vriendelijkste gemeente van Nederland is een tweejaarlijks onderzoek van MKB-Nederland, de brancheorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf. MKB-Nederland streeft naar een optimale dienstverlening van gemeenten voor ondernemers en samenwerking tussen beide partijen is de basis daarvan. Het onderzoek is gebaseerd op vier pijlers: tevredenheid van ondernemers, imago, communicatie & beleid en lasten (waar voor je geld).
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.
