DE STEEG – Leerlingen uit groep 7 van basisschool De Lappendeken waren afgelopen week te gast bij het burgemeestersontbijt in het gemeentehuis in De Steeg. In de raadszaal, waar normaal gesproken wethouders en raadsleden besluiten nemen over gemeentelijke zaken, namen de kinderen plaats aan feestelijk gedekte tafels voor een gezamenlijk ontbijt en een mini-college over democratie, voedsel en duurzaamheid.
Burgemeester Carol van Eert heette de klas persoonlijk welkom. Hij legde uit wat er in de raadszaal gebeurt, hoe besluiten tot stand komen en welke onderwerpen – van belastingen tot afvalinzameling – onder de verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur vallen. Daarmee kregen de leerlingen een inkijkje in het werk van de gemeente en de rol van bestuurders.
Aansluitend vertelde boer Wilco Nieuwenhuis over zijn educatieve, biologisch werkende melkveehouderij De Elzenhof aan de Zutphensestraatweg in Velp, die hij samen met zijn vrouw Rosan runt. Hij legde uit wat biologisch boeren inhoudt, hoe het melkproces verloopt en welke dieren er op de boerderij leven. De Elzenhof ontvangt wekelijks schoolklassen voor rondleidingen over boerderij en landgoed; kinderen vullen daarna een vragenlijst in over wat ze hebben gezien en geleerd. Zo komen onderwerpen voorbij als: wat eet een koe, hoeveel kalveren zijn er, hoe werkt melken en opslaan van melk, en welke producten komen er uiteindelijk op ons bord terecht.
Tijdens het ontbijt stonden ook voedselwaardering en -verspilling centraal. De leerlingen bespraken waar hun eten vandaan komt, brood van graan, zuivel van de koe, groente en vleeswaren en waarom zorgvuldig omgaan met voedsel belangrijk is. Nieuwenhuis nodigde de klas uit om na de herfstvakantie een bezoek te brengen aan De Elzenhof voor een vervolgles op locatie.
Na het gezamenlijke ontbijt nam de burgemeester de groep mee voor een rondleiding door het vernieuwde gemeentehuis. In de hal werd een groepsfoto gemaakt als herinnering aan de ochtend. Met nieuwe kennis over het werk van de gemeente én het boerenbedrijf keerden de kinderen terug naar school, trots dat zij met de burgemeester aan tafel hadden gezeten en nieuwsgierig naar het vervolgbezoek aan de boerderij.
Met het burgemeestersontbijt wil de gemeente Rheden kinderen spelenderwijs laten kennismaken met lokale democratie, gezonde voeding en duurzaamheid. Door de koppeling met een educatieve boerderij krijgt dat verhaal een concrete en herkenbare vorm: van raadszaal naar keukentafel, en van ontbijt naar boerenerf.
rheden.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].