Herdenking Bevrijding Gemeente Rheden op Heiderust

16 apr 2016, 9:45 Nieuws
lentse steeg 15 4 16 002
rheden.nieuws.nl

RHEDEN – Op vrijdagochtend herdachten inwoners van de gemeente Rheden de bevrijding van 71 jaar geleden, dit gebeurde op begraafplaats Heiderust aan de Lentsesteeg in Rheden.

Alvorens alle aanwezigen welkom werden geheten door het Comité Heiderust 16 april speelde het Rhedens Seniorenorkest enkele muziekstukken, hierna hield burgemeester Petra van Wingerden een toespraak.

De burgemeester gaf in haar toespraak het belang van deze herdenkingen aan: “We mogen niet vergeten dat velne hun leven hebben gegeven voor de vrijheid die wij nu hebben, en dat is niet vanzelfsprekend, kijk naar andere landen om ons heen in een wereld waar nog steeds gevochten wordt. Na een toesprak van een veteraan werden er gedichten/verhalen voorgelezen door enkele schoolkinderen.

Gezamenlijk werd, begeleid door het Seniorenorkest vervolgens "We Shall Overcome" gezongen, na diverse kransleggingen bij het monument, werd de Taptoe geblazen en 2 minuten stilte gehouden. Hierna werd samen het Wilhelmus gezongen en liepen alle aanwezigen in defilé langs het Monument waar de aanwezige scholieren bloemen bij plaatsten.

Om 10.45 uur was de herdenking voorbij en was er koffie en thee voor de aanwezigen en frisdrank voor de kinderen.

Helaas bleef het de hele ochtend regenen en moesten de aanwezige schoolkinderen ook de terugreis in de regen fietsen.

Klik op de bovenste foto voor meer foto’s.