Huizen in Dieren onder de sloophamer

26 feb 2014, 13:45 Nieuws
wgaozfd3fd3hk98w0nwdg61ow tinkeling

DIEREN - De 10 woningen moeten plaatsmaken voor de nieuwe parkeervoorziening bij het treinstation. Traverse Dieren.

Op 3 maart start de gemeente met het slopen van 10 woningen aan de Noorder Parallelweg en het pand ‘Tingeling’ in Dieren. De sloop van de woningen is nodig om plaats te maken voor de toegang naar een nieuwe tweelaagse parkeervoorziening aan de noordkant van het NS-station. De komst van de parkeervoorziening is onderdeel van de herinrichting van de stationsomgeving in Dieren. Aanleiding voor deze herinrichting is de reconstructie van de N348/Traverse Dieren door de provincie Gelderland en de huidige parkeeroverlast in het gebied rondom het station.

Vooruitlopend op de reconstructie van de N348 wordt in oktober 2014 de spoorwegovergang bij de Harderwijkerweg verbreed. Daarbij krijgt de Harderwijkerweg direct ten noorden van de spoorwegovergang een nieuwe indeling. Met deze werkzaamheden start feitelijk de uitvoering van het totale Traverse-project.

In het eindplaatje komt de Noorder Parallelweg verder van het spoor af te liggen, en krijgt een nieuwe aansluiting op de Harderwijkerweg. De Noorder Parellelweg wordt de in- en uitrit naar de nieuwe parkeervoorziening. De oude aansluiting van de Noorder Parallelweg komt daarmee te vervallen.

Afstemming en samenwerking

Alle werkzaamheden in en rond het project Traverse Dieren zijn nauw op elkaar afgestemd. Grofweg geldt dat de provincie verantwoordelijk is voor de reconstructie van de nieuwe, deels verdiept aangelegde N348 (Burgemeester de Bruinstraat) en een gedeelte van de N786 (Burgemeester Willemsestraat-Kanaalweg). De gemeente is verantwoordelijk voor de herinrichting van de stationsomgeving, de bouw van de nieuwe parkeervoorziening en een fiets-voetgangersbrug bij het station.

Uitspraak Raad van State niet van invloed op sloop

De Raad van State heeft kort geleden een uitspraak gedaan over het inpassingsplan voor de Traverse. Het midden –en westelijk deel van het project zijn daarbij onherroepelijk geworden. Voor de sloop van de woningen is het niet nodig om te wachten tot de Raad van State een uitspraak heeft gedaan over de beroepen die tegen het bestemmingsplan zijn ingediend.

Voor de sloopactiviteiten is geen omgevingsvergunning vereist. Met de aanvraag van de omgevingsvergunning voor de parkeervoorziening wacht de gemeente op de uitspraak van de Raad van State.

Lees meer hierover in eerdere publicatie: .


https://rheden.nieuws.nl/politiek/20131112/Deze-maand-besluit-stationsgebied-Dieren

HIER

@HetRhedenNieuws

Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.