"Je bent Velpenaar als...." een groot succes en schat aan informatie.

19 apr 2013, 00:14 Nieuws
ayuk9ibiksby8ctlqtcj6p9gv 226421

VELP – Nog geen 4 weken geleden is rheden.nieuws.nl de facebook pagina “Je bent Velpenaar als” begonnen, het blijkt een groot succes en een schat aan informatie over de geschiedenis van Velp naar boven te brengen.

VELP – Nog geen 4 weken geleden is rheden.nieuws.nl de facebook pagina “Je bent Velpenaar als” begonnen, het blijkt een groot succes en een schat aan informatie over de geschiedenis van Velp naar boven te brengen.

Mensen reageren ontzettend enthousiast op oude foto’s, verhalen en reacties van anderen. De pagina heeft inmiddels nu de 800-ste “Vind ik Leuk”, Jaqueline van Diepe! Het meest bezochte bericht gaat over een foto van de IJsselstraat , inmiddels door 3100 mensen gelezen en er is op gereageerd door 76 mensen. Van al deze mensen zijn er 700 die de pagina “Leuk” hebben gevonden, de rest heeft het gezien op de facebook pagina’s van de volgers, en verder.

Jan Withaar, de man achter de website van “De Velpsche Courant”, geeft aan dat hij “het niet meer bij kan houden…” De website is ontstaan vanuit zijn interesse in de geschiedenis van Velp en is opgezet “omwille van het hoog houden van de geschiedenis van Velp en de omliggende dorpen en alles wat er maar mee te maken heeft.”

Inmiddels vinden mensen uit verschillende delen van de wereld de pagina leuk, en komen met hele mooie reacties, “Ik was een velpenees en kan nog steeds goed velps proate, al bin ik al sestig joar weg, ik vond het er mooi en zal de plaatjes printen en het beste!. ” Aldus Kees Maassen van den Brink, die reageert vanuit Australië. Of nog een, “Werkelijk superleuk om dit allemaal te zien en te lezen, zeker als je zo ver van huis zit en het "vaak zo mist"!! Ga zo door allemaal en ik geniet héérlijk mee!!!”, aldus Jacqueline Zweers die vanuit de Franse binnenlanden de Facebook pagina in de gaten houdt.

Zoals jullie waarschijnlijk weten proberen we dit initiatief op te zetten in alle dorpen van de gemeente Rheden, we zijn begonnen met “Je bent Velpenaar, Rhedenaar en Dierenaar als…”, werden direct opmerkzaam gemaakt dat “Steegenaar” ook interessant is. Blijkt dat Rheden gaat lopen, Velp “Booming” is en de rest blijft enigszins achter. Wij zijn er van overtuigt dat het in de andere dorpen ook zal gaan lopen, mits de deelnemers zelf foto’s plaatsen, reageren en elkaar enthousiast weten te maken voor de diverse Facebook pagina’s.

Uit de reacties van de lezers van de facebook pagina blijkt dat er mensen zijn die het op prijs stellen als er niet negatief gesproken wordt over markante persoonlijkheden…, “of ze nu nog leven of niet, laten we respect voor ze hebben, uiteraard wordt er reacties geplaats over hen, maar doe dat met respect.” Anderen geven aan dat het niet prettig is als de scheiding die er is tussen Velp-Noord en Velp-Zuid nog eens extra benadrukt wordt, het gaat over Velp, laten we geen verschil maken tussen Noord en Zuid, dit is voor ons allemaal.”

Wellicht ten overvloede, maar dit zijn de actieve pagina’s op facebook en vindt ook onze eigen nieuwspagina leuk:

Velp:
https://www.facebook.com/pages/Je-bent-Velpenaar-als/434221736663524?ref=hl

Rheden:
https://www.facebook.com/pages/Je-bent-Rhedenaar-als/576563155698364?ref=hl

Dieren:
https://www.facebook.com/pages/Je-bent-Dierenaar-als/128026804051696?ref=hl

De Steeg:
https://www.facebook.com/pages/Je-bent-Steegenaar-als/485026334879915?ref=hl