
VELP - Maandag 19 augustus houdt de Koninklijke Landmacht een oefening op het terrein van de gemeentewerf, Biljoen 8, in Velp. Tussen 17.00 en 19.00 uur vindt een ‘afsluitings- en opsporingsoperatie’ plaats.
De oefening is onderdeel van de opleiding tot infanterie-officier. Tijdens de oefening wordt een pand geïsoleerd van de rest van de omgeving, waarbij de aanwezigen uit het pand worden gehaald. De officieren in opleiding geven tijdens deze actie leiding aan de eenheid waarbij zij verantwoordelijk zijn voor het plannen en uitvoeren van deze oefening.
De gemeente heeft toestemming verleend voor het houden van de oefening op deze locatie. Burgemeester Petra van Wingerden-Boers licht toe: ”Een verzoek als deze krijgen we natuurlijk niet dagelijks. De Koninklijke Landmacht heeft een duidelijke maatschappelijke functie, en is er voor ons allemaal. Daarom hebben wij toestemming verleend. Voorwaarde is wel dat de oefening ordentelijk verloopt en de omwonenden tijdig en goed op de hoogte worden gesteld. Daarover hebben we goede afspraken kunnen maken.”
Mensen en materieel
In de omgeving rijden tijdens de oefening ongeveer 6 terreinwagens. Verder zijn er ongeveer 25 militairen actief. Zij maken beperkt gebruik van oefenmunitie. Dit is ongevaarlijk voor de omgeving, maar zorgt voor een zo realistisch mogelijke oefening.
Aanwijzingen ter plekke
Het is mogelijk dat de deelnemende militairen aanwijzingen geven aan mensen die in het gebied aanwezig zijn op het moment van de oefening. De Landmacht verzoekt iedereen om die aanwijzingen op te volgen.
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.