
VELP - Ondanks dat alles tot in de puntjes voorbereid was en er meerdere partijen hun goede wil hebben getoond is zaterdagochtend het kipbakje niet geborgen.
Het natte weer van de afgelopen dagen heeft het de shovel onmogelijk gemaakt door de graslanden te rijden! Hierdoor zou er te veel schade aan het terrein worden toegebracht.
Er is nog overwogen om het bakje met balken en touwen naar de weg te krijgen. Maar dit bleek toch een te zware klus. Met een shovel zou je dit klusje binnen 15 minuten kunnen klaren!
Wel is het terrein nog even in kaart gebracht en is er een kleinschalig detectie (metaaldetector) onderzoekje gedaan. Dit leverde nog wel een nagel (handgeslagen spijker) van de rails op en zelfs een stuk smalspoor rails.
Door de betrokken agrariërs werd verteld dat veel boeren destijds van dit soort bakjes in de weilanden hadden liggen als voeder en drinkbakken voor het vee. De bakken waren destijds over van de steenfabriekindustrie en werden vervolgens door de boeren hergebruikt.
Ondanks de mindere staat van het bakje is het voorstel van de bergers het bakje toch te bergen. Metaal recht te buigen, slechte plekken los tikken, behandelen met roestwerende materialen en ergens in de zwarte verf weer op een onderstel te plaatsen. Wellicht voorlopig bij het gemaal?
Een nieuwe poging voor de berging zal nog plaats vinden op een later tijdstip.
Lees ook: http://rheden.nieuws.nl/nieuws/66745/laatste-kiplorrie-van-voormalige-velpse-steenfabriek-geborgen/