
ARNHEM - De officier van justitie heeft 15 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk geëist, tegen het Arnhemse raadslid van Meurs voor het bezit en het bekijken van kinderporno. Het OM vindt dat hij ook de voorwaardelijke celstraf van zes maanden, die hij eerder kreeg voor soortgelijke feiten, nog moet uitzitten.
Van Meurs (61) werd in september 2011 veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, vanwege het bezit en verspreiden van kinderporno. Eén van de voorwaarden was dat hij na zijn vrijlating zijn gegevensdragers regelmatig moest laten controleren door de politie. In januari 2013 werd tijdens een controle van usb-sticks, een laptop en een I-pad opnieuw kinderporno gevonden. Hierop werd het Arnhemse raadslid weer aangehouden.
Volgens de officier van justitie kan niet bewezen worden dat van Meurs wist dat de gevonden ‘tijdelijke’ bestanden opgeslagen zouden worden. Het aantreffen van tijdelijke bestanden betekent echter wel dat verdachte op sites met kinderporno is geweest. Het bekijken van kinderporno is sinds 2010 strafbaar. De I-pad was beschikbaar gesteld door zijn werkgever, ook daar zijn bestanden op gevonden.
Van Meurs heeft bij de politie en de rechter-commissaris verklaard dat hij in de veronderstelling verkeerde dat hij niet strafbaar was, zolang hij geen bestanden downloadde en geen verzameling aanlegde. De officier van justitie dacht daar duidelijk anders over: “Aan het produceren van kinderporno gaat misbruik vooraf. Kinderen dienen beschermd te worden tegen misbruik in het algemeen, maar in het bijzonder tegen seksueel misbruik. Dat geldt niet alleen voor kinderen in Nederland, maar ook daarbuiten.''
Vanwege het feit dat van Meurs snel na zijn vrijlating opnieuw naar kinderporno is gaan zoeken, vindt het OM een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. Deskundigen verklaren van Meurs volledig toerekeningsvatbaar. Het OM eiste daarom 15 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 4 jaar. Bovendien moet hij een eerder opgelegde voorwaardelijke celstraf van 6 maanden uitzitten.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik HIER en druk op "Vind ik leuk". Liever via Twitter? Volg ons via @HetRhedenNieuws