Onderzoek RIVM naar toepasbaarheid luchtmonsters bij handhaving rookverbod

03 nov 2014, 8:24 Nieuws
infomiddag

Het bureau Risicobeoordeling & onderzoeksprogrammering van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (BuRO NVWA) gaat onderzoek doen naar de vraag hoe apparaten die luchtmonsters nemen inspecteurs in de praktijk kunnen helpen bij controles van het rookverbod.

Momenteel worden inspecties voor het naleven van het rookverbod uitgevoerd door in ruimten te kijken en te ruiken. Er bestaan echter ook draagbare en gebruiksvriendelijke apparaten om luchtmonsters te nemen. Deze luchtmonsters worden daarna in het laboratorium geanalyseerd.

Advies in 2015

Het RIVM heeft in opdracht van de NVWA een overzicht gemaakt van apparaten en meetmethoden. BuRO NVWA gaat nu onderzoeken hoe deze methoden en apparaten in de praktijk gebruikt kunnen worden. BuRO verwacht in 2015 met een advies te komen. Tot die tijd zullen inspecties door de NVWA dus op de gebruikelijke manier worden uitgevoerd.

Meer informatie:

Luchtmonsters als hulpmiddel bij handhaving rookverbod, nieuwsbericht over het onderzoek van het RIVM

Onderzoek RIVM: “Detectiemethoden ter ondersteuning bij de handhaving van het rookverbod”

HIER

@HetRhedenNieuws

Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.