
DOESBURG – Zorgde kaskraker Intouchables vorige week nog voor een volle Parkbios in Arnhem, ook in Doesburg is de film aangekomen. Op de trappen naast Hotel Doesburg nestelden zich zo’n 200 mensen in de openluchtbioscoop.
De openluchtbioscoop in Doesburg had vorige week haar première met de James Bond film Skyfall. 120 bezoekers namen plaats op de trappen, het was die avond overigens prachtig weer. Vrijdagavond 23 augustus werd de tweede en laatste film van dit jaar vertoond: Intouchables. Door meer bekendheid, en wellicht de film, leverde de tweede dag bijna tweemaal zoveel bezoekers op.
Intouchables
De titel van de film, Intouchabels (Onraakbaren), staat voor groepen mensen die gediscrimineerd en buitengesloten worden. In de film wordt dit gesymboliseerd door de werkloze immigrant en de zielige gehandicapte. De film vertelt het waargebeurde verhaal van een geheel verlamde aristocraat die een vriendschap opbouwt met zijn uit de banlieue afkomstige verzorger. Door hun vriendschap weten zij de vooroordelen die zij van zichzelf hebben van zich af te schudden. De film is gebaseerd op het autobiografische boek Le Second Souffle van Philippe Pozzo di Borgo.
kjrunqhnm39ow8xjipnr5lmwd
Arrangement
Filmhuis Doesburg organiseerde deze twee avonden in samenwerking met Hotel Doesburg. Speciaal voor de filmliefhebbers was er een barbecue-avond en een lopend buffet. Voor aanvang van de film zorgde een organist/saxofonist voor een muzikale noot en in het hotel was koffie of een drankje voor bij de film.
Er wordt nog bekeken of het initiatief volgend jaar een vervolg krijgt.
Bijdrage: Theo Jansen; Klik op de foto boven voor meer foto's
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de
nieuwsbrief.
o16j1swz546k687q22cz5uw0m