Oud en nieuw moet leuk zijn en leuk blijven!

09 dec 2014, 16:25Nieuws
fudsppm2gnga9e50u47c34s5c vuurwerk affiche1
De gemeenten Rozendaal, Doesburg en Rheden hebben samen met partners zoals politie, brandweer, straatcoaches en jongerenwerk afspraken gemaakt om de overlast rondom oud en nieuw te beperken. Zodat de jaarwisseling een leuk feest kan zijn en kan blijven.
We sluiten 2014 bijna af
“Het is al weer bijna eind van het jaar en de feestdagen komen er aan. Dagen die soms onnodige schade en dus kosten opleveren o.a. door vernielingen veroorzaakt door vuurwerkvandalisme.
De gemeente betaalt deze kosten maar in feite de inwoners zelf natuurlijk. Daarom treffen we een aantal maatregelen. En we vragen inwoners melding te doen bij de Politie via T 0900-8844 zodat de kans groter is dat schade eventueel verhaald kan worden op de veroorzaker” aldus burgemeester P.M. van Wingerden-Boers.
Veiligheidsmaatregelen
De gemeente verwijdert losse materialen en sluit ruim voor oudejaarsdag afvalbakken en hondenpoepbakken af. Schoolbesturen ontvangen een brief van de burgemeesters met tips en om iemand aan te wijzen die gebeld kan worden bij calamiteiten. Ook eigenaren van bouwlocaties krijgen een brief met het verzoek losse en brandbare materialen op te ruimen en goed op te letten tijdens de kerstvakantie. Politie en het handhavingsteam van de gemeente houden samen toezicht op opslag, verkoop en gebruik van (illegaal) vuurwerk.
Jongerenwerkers geven voorlichting op scholen over de gevaren van vuurwerk.
Beperken vuurwerkvandalisme
Met ingang van dit jaar mag op oudejaarsdag pas vanaf 18.00 uur vuurwerk worden afgestoken tot 02.00 uur. Carbidschieten is alleen toegestaan buiten de bebouwde kom en onder een aantal voorwaarden. En een vuurtje stoken mag alleen in de tuin maar dan wel in een vuurkorf, ton of buitenhaard. Dus niet op straat want dit kan problemen opleveren voor de hulpdiensten.
De politie en het handhavingsteam van de gemeente controleren samen op bovengenoemde maatregelen. Om zo te proberen de schade terug te dringen.
Vanaf 15 december a.s. staan er in de gemeente Rheden diverse sandwichborden om te attenderen op het feit dat vuurwerkvandalisme uiteindelijk door de inwoners betaald wordt; ‘vuurwerkvandalisme dat betalen we samen’.
Vuurwerkafval opruimen
Net als vorig jaar organiseert de gemeente Rheden ook dit jaar weer de 'Ik buurt mee!' actie: Samen afsteken, samen opruimen. Zodat de buurt weer snel schoon is na de jaarwisseling en er geen ongelukken kunnen gebeuren met niet afgegaan vuurwerk. Hier tegenover staat een lekker broodje bij de bakker en de kans op een straatbarbecue.
Kijk voor meer informatie op .
Advertentie:
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.
loading

Loading articles...

Loading