
REGIO - Ruim zevenhonderd hulpverleners oefenen verdeeld over 4 avonden in de parkeergarage Centraal nabij het van Station Arnhem. Van 27 tot en met 30 mei 2013 tussen 19.00 uur en ongeveer 22.00 uur zal deze zogenaamde Multidisciplinaire oefening plaats vinden.
Deelnemers zijn onder anderen de brandweer, de politie en de Regionale Ambulance Voorziening van de Regio Gelderland Midden. Er worden allerlei ongeval situaties geënsceneerd en hierbij worden voertuigen en mensen van ambulance, politie en brandweer ingezet die met name in de omgeving van het Centraal Station zichtbaar zullen zijn.
Tijdens de oefening, genaamd "Down Under", worden complexe incidenten geoefend in de ondergrondse Arnhemse parkeergarage. Getoetst wordt of de samenwerking tussen de verschillende hulpverleningsdiensten goed verloopt en waar nog verbeterpunten zitten. De oefening is niet toegankelijk voor publiek.
Hoewel het oefengebied wordt afgezet en zoveel mogelijk overlast wordt voorkomen, kan men geconfronteerd worden met de effecten van de oefening. Om bus- en treinreizigers te informeren worden op verschillende plaatsen in en rondom Station Arnhem aankondigingen van de oefening geplaatst. Taxi’s kunnen ondanks een rijbaanversmalling van het Stationsplein- West gewoon gebruikmaken van hun gebruikelijke taxistandplaats. De parkeergarage kan normaal gebruikt worden met uitzondering van het afgezette deel. De oefenleiding doet er alles aan om eventuele hinder te voorkomen.