
VELP - Op last van het Openbaar Ministerie heeft de politie donderdag 27 november een bedrijfspand op industrieterrein De Beemd in Velp leeggehaald en vernietigd.
Uit eerder onderzoek onder de naam ‘Fiorino’ was gebleken dat de goederen uit het pand werden gebruikt voor het inrichten en onderhouden van hennepkwekerijen.
Zie hiervoor een eerdere publicatie:
https://rheden.nieuws.nl/nieuws/20141014/Meerdere-arrestaties-na-politie-invallen-in-witwasonderzoek
Bedrijf voor inrichting van hennepkwekerijen
In het pand stond zo’n 400 kuub aan onder meer pompen, filters, lampen, ventilatoren, irrigatieapparatuur en potgrond, waarvan na onderzoek kon worden aangetoond dat ze werden verkocht om hennepkwekerijen in te richten en te onderhouden. Bij onderzoek in het bedrijfspand op 14 oktober waren al eerder henneptoppen en planten aangetroffen.
Nieuw wetsvoorstel: Strafbaarstelling voorbereiding illegale hennepteelt
Personen en bedrijven die zelf niet telen, maar wel hun geld verdienen met de levering van goederen of diensten en de financiering van illegale hennepteelt, kunnen binnenkort ook aangepakt worden nu de Eerste Kamer het wetsvoorstel betreffende de strafbaarstelling van voorbereiding illegale hennepteelt onlangs heeft aangenomen.

Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.