Rheden eet smakelijk: Vis

25 okt 2015, 8:53 Nieuws
rheden eet smakelijk vis
Rheden eet smakelijk

Dit keer twee recepten van een beroemde inwoner van Rheden. We mogen best trots zijn op Angélique Schmeinck. Ze was de eerste vrouwelijke chef met een Michelin-ster en maakt nu furore als televisie kok bij 24kitchen.

Angélique verstaat de kunst om recepten, die in de beste restaurants niet misstaan, op eenvoudige manier te presenteren zodat iedereen het kan maken. Het kost wel wat tijd en aandacht. Daar staat tegenover dat je veel plezier beleeft aan het bereiden, je bent verrast over het resultaat van je eigen kunnen en you impress your friends.

Om te beginnen tonijn pizette van Angélique Schmeinck. Pizette is het meervoud van pizetta wat weer het verkleinwoord is van pizza. Voor dit recept is verse tonijn nodig. Koop dat bij een visboer en behandel het goed: koel bewaren en met schoon materiaal werken. Voor het snijden van de tonijn heb je een vlijmscherp mes nodig. Als je geen koriander in de molen hebt, kun je ook korianderkorrels in een vijzel fijn maken. Desnoods gebruik je gemalen koriander. In plaats van een ringvorm kun je ook een soepkop gebruiken.

Als je toch bij de visboer bent, neem dan gelijk sliptongetjes mee. Ja met een “p”. Je ziet het ook wel geschreven als slibtongetjes alsof de beestjes in de modder gevangen worden. Sliptong verwijst naar het door de mazen van de netten slippen van deze kleine zeetong. Hier een smakelijk recept dat snel klaar is. Advies: bak er krieltjes bij en doe wat peper, limoen of citroenrasp en -sap door de yoghurt.

Het nagerecht is opnieuw een recept van Angélique Schmeinck: witte chocolade panna cotta met lemoncurd . Met sinaasappellikeur wordt bijvoorbeeld Cointreau bedoeld. Dit toetje is lekker zoet en zuur.

Heel anders koken is het op deze website . Er staan heel veel leuke recepten om samen met je kinderen te maken. Twee aardige recepten om te proberen: cake in mok (5 minuten om te mengen en 2 minuten in de magnetron en klaar) en chocolade slagroom dessert (paar tellen werk en paar uur in de koelkast).

Rheden eet smakelijk!