Rheden Nieuws eet asperges met Pinksteren

14 mei 2016, 22:07 Nieuws
asperges
Rheden eet smakelijk

Het is een lang weekend en wellicht een goede reden om weer eens lekker uitgebreid te koken voor familie en vrienden. De afgelopen week was het prima aspergeweer en in het voorjaar is er echt jong lamsvlees te koop.

Wat jammer is van asperges dat je de asperges moet koken in de bouillon die je trekt van de schillen en de houterige kontjes van dit Limburgs goud. Dan laat je ze 10 minuten in die bouillon staan en eet je ze op. Dan heb je de dag daarop iets aan de aspergesoep of cappuccino van asperges . Asperges als voor- of lunchgerecht in de vorm van een salade kan natuurlijk ook nog.

Asperges eet je vrijwel altijd gekookt, maar in dit recept worden ze gegrild en opgediend met kabeljauw. Het is best een frisse variant. Meer traditioneel zijn de asperges met kabeljauwhaasjes en botersaus , de spinazie en serranoham zijn misschien net te veel. Van haasjes is het een kleine stap naar lammetjes: asperges met lams rump . Lams rump is een mager stukje van de bout, een soort biefstuk. Werkelijk een zalig recept. In plaats van rouxkorrels gewoon binden met maïzena.

Restaurant Koetshuis bij Rhederoord heeft een lekker toetje op de kaart staan: Pisang Royale. Bij AH-kookschrift treft u een recept waaraan de pecannoten ontbreken, wel toevoegen wegens dat zoutige en de bite. Sorry Rhederoord: bij jullie is het natuurlijk veel lekkerder en mooier klaargemaakt.

Rheden eet smakelijk!