Dit weekend duurt een dagje langer dankzij Pasen. De zaterdagochtend begint als een echte lentedag, weg met de winter en op naar de cappuccino in het zonnetje op een terras.
Toch kampt nog menigeen met een verkoudheid, voor hen adviseer ik een gezonde kippensoep van onze Zuiderburen die het deze week zo zwaar te verduren kregen. Voor Gentse waterzooi maakt u het best eerst zelf een
groentebouillon , bij de kip uit het recept moet u stoppen en dan doorgaan met het
waterzooirecept . Het is één van de smakelijkste manieren om kilo’s groenten geconcentreerd tot je te nemen en de medicinale werking van kip bij verkoudheid is ook algemeen bekend. Beetje toast erbij of vers stokbrood en u bent klaar voor de zaterdag.
Zondagochtend een paasontbijt met een gekookt ei dat de kinderen voor u verstopt hebben in de tuin, vers geperst sap,
paasbrood , pistolets en croissants, zelfgemaakte jam, verse vleeswaren en een saucijzenbroodje. Niet moeilijk doen: gewoon herhalen tweede Paasdag. Bij het paasbrood van AH kunt u de bigarreaux (rood, groen en gele gekonfijte kersen kunt u weglaten) of bak een
paasbrood met spijs en noten.
Voor eerste Paasdag is een
paddenstoelensoepje een mooie start van het diner, gevolgd door de klassieke
lamsbout en
aardappels uit de oven met gestoofde
witlof met pruimen. Let wel even op de hoeveelheid die variëren in de recepten van 2 personen tot een klein weeshuis. Om te voorkomen dat iemand de rest van de avond nog honger heeft kunt u het paasdiner afronden met een
bavarois met ananas omdat het geel bij Pasen hoort.
Let op: gebruik voor bejaarden in plaats van rauwe eieren gepasteuriseerde eieren.Voor tweede Paasdag nog een paar websites ter inspiratie:
www.24kitchen.nl en
www.smulweb.nl .
Fijne en zalig Pasen.
Rheden eet smakelijk!