
DE STEEG - Met ingang van 1 januari 2013 heeft de gemeente Rheden de Gelrepas ingevoerd. De pas vervangt de oude regeling in het minimabeleid, maar dit bleek na onderzoek niet helemaal te kloppen.
DE STEEG - Met ingang van 1 januari 2013 heeft de gemeente Rheden de Gelrepas ingevoerd. De pas vervangt de oude regeling in het minimabeleid, maar dit bleek na onderzoek niet helemaal te kloppen.
De Gelrepas stelt mensen met een smalle beurs in staat deel te nemen aan sociaal-maatschappelijke activiteiten. De pas biedt de mogelijkheid met korting en soms gratis deel te nemen aan activiteiten op het gebied van sport en cultuur. De Gelrepas is bedoeld voor mensen met een inkomen tot 110% van de bijstandsnorm.
Extra tegemoetkoming
Met de invoering per 1 januari 2013 van de Gelrepas is de oude regeling verdwenen. De gemeenteraad constateerde dat met de invoering van de Gelrepas de kosten voor telefoon en kabel niet meer vergoed werden. Voor mensen die aan huis gekluisterd zijn en beperkt gebruik kunnen maken van de Gelrepas was dit een probleem. In december gaf de gemeenteraad het college van Rheden opdracht met voorstellen te komen om het minimabeleid op deze onderdelen aan te passen. Uitbreiding van de doelgroep naar 115% of 120% van de bijstandsnorm bleek financieel niet haalbaar, waarop het college een voorstel heeft gedaan de doelgroep extra, financieel, tegemoet te komen. Dit voorstel is afgelopen week goedgekeurd door de raad.
"Belangrijke verbetering"
Wethouder Tjebbe Vugts reageert verheugd op de verbetering: "De gemeenteraad heeft ons in december vorig jaar gevraagd nog eens kritisch te kijken naar de bestaande regelingen. De Wet Werk en Bijstand bood gelukkig precies de ruimte die we nodig hadden om een kwetsbare doelgroep extra tegemoet te komen. Achteraf kun je stellen dat de motie 'Minimabeleid' tot een belangrijke verbetering heeft geleid. Ik ben daar oprecht blij mee".
De aanpassingen gelden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2013.