
RHEDEN – Met het per 1 november stoppen van Ondernemersvereniging Ondernemend Rheden (OR), was er tot voor kort nog geen zekerheid over de Sinterklaasintocht in het dorp Rheden vanaf 2014. Aan deze onzekerheid is nu een eind gekomen, doordat Belangenvereniging Rhedens Dorpsbelang (RD) de organisatie op zich neemt. Behalve de jaarlijkse intocht gaat het RD meer samenwerken met Rhedense ondernemers.
“RD vindt het feest voor jong en oud te belangrijk om het oude gebruik van de intocht van Sinterklaas verloren te laten gaan. RD neemt het van de ondernemers over en heeft daarvoor een financiële bijdrage ontvangen als bijdrage om de intocht voor de komende 5 jaar mogelijk te maken. RD bedankt de ondernemers voor het vertrouwen en de samenwerking in de afgelopen jaren”, aldus een zegsman van de belangenvereniging.
Begin 2014 gaat RD om de tafel met de betrokkenen die de Sinterklaasintocht de afgelopen jaren tot een succesvol en niet meer weg te denken cultureel feest hebben gemaakt. Om kennis te maken, te evalueren en om plannen te maken voor de intocht in 2014.
Verlies voor het dorp
Het opheffen van de ondernemersvereniging is volgens het Rheden Dorpsbelang een verlies voor het dorp: “RD heeft de afgelopen vele jaren met hen samengewerkt, niet alleen aan de intocht van Sinterklaas, maar ook aan de verbetering van de Groenestraat, het marktplein en het meester B. van Leeuwenplein. De ondernemers waren zelfs destijds de eerste aanjager naar de gemeente voor verbetering van de winkelstraat en de versterking van de toeristische functie. Dat laatste moet nog steeds gebeuren en er liggen uitdagingen.”
"Verenigen belangrijk"
Rhedens Dorpsbelang heeft met wethouder Ronald Haverkamp gesproken over de opheffing van de ondernemersvereniging. De wethouder geeft aan het belangrijk te vinden dat ondernemers zich verenigen: “Het is natuurlijk jammer dat de ondernemersvereniging opgeheven is, maar goed om te zien dat anderen de activiteiten oppakken en samenwerking zoeken met de ondernemers. De gemeente blijft ook in de toekomst graag in gesprek met de ondernemers. Natuurlijk doen wij dat graag in een gezamenlijk verband middels een ondernemersvereniging of andere vorm. Het zou ook voor de ondernemers uit Rheden goed zijn om zich te verenigen en zo een goede gesprekspartner van o.a. de gemeente te zijn.”
Nieuwe samenwerking?
RD heeft aangegeven open te staan voor samenwerking met de ondernemers. Zij zijn van harte welkom bij belangenvereniging Rhedens Dorpsbelang, die (weliswaar in breder verband) ook de belangen van ondernemers in het vizier houdt. Immers, met het behoud van een goed winkelbestand en ondernemersklimaat is iedereen gebaat. Rhedens Dorpsbelang: “Juist nu het economisch minder goed gaat moeten krachten worden gebundeld. Hoe aan samenwerking met de ondernemers verder vorm en inhoud te geven is een uitdaging.”
Foto: Sinterklaasintocht Rheden 2013 (foto: Wouter Rijnbende)
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.




