Rietveld Ensemble brengt topmusici naar De Oude Jan in Velp

08 nov , 20:39 • Nieuws
Rietveld Ensemble
Rietveld Ensemble
VELP – In het romaanse kerkje De Oude Jan in Velp treedt op zondag 15 november het Rietveld Ensemble op. Vijf vooraanstaande musici met internationale ervaring brengen daar het programma Schilderen met klank: van de Pyreneeën tot de Engelse heuvels. Het concert duurt van 15.30 tot 17.30 uur.
De maandelijkse concertreeks in De Oude Jan wordt sinds dit seizoen geprogrammeerd door Marte Straatsma. “Het is heel bijzonder dat we vijf vooraanstaande topmusici met internationale achtergronden bereid hebben gevonden om in Velp te komen spelen”, aldus Straatsma.

Kamermuziek van Pfitzner, Vaughan Williams en Kelder

Op het programma staat het Sextet in G klein, op. 55 uit 1945 van de Duitse componist Hans Pfitzner. Ook klinkt het Pianokwintet in c klein van de Britse componist Ralph Vaughan Williams.
Daarnaast wordt Les Orgues d’Illa uitgevoerd van de Nederlandse componist Henry Kelder. Bijzonder is dat Kelder tijdens het concert zelf de pianopartij voor zijn rekening neemt.

Rietveld Ensemble

Het in Utrecht gevestigde Rietveld Ensemble bestaat uit musici die actief zijn als solist, conservatoriumdocent of aanvoerder bij grote Nederlandse orkesten.
Tot de vaste kern behoren Elisabeth Perry, voormalig concertmeester van het Radio Filharmonisch Orkest en hoofdvakdocent viool aan het Utrechts Conservatorium, en Richard Wolfe, voormalig aanvoerder altviool van het Nederlands Kamerorkest en docent aan de conservatoria van Amsterdam en Utrecht.
Ook cellist Matthias Naegele en klarinettist Nancy Braithwaite maken deel uit van de vaste bezetting. Het ensemble speelt kamermuziek uit de klassieke en romantische periode, maar ook werk uit de twintigste en eenentwintigste eeuw. Daarnaast werkt het samen met hedendaagse componisten en jonge musici.

Naam verwijst naar Gerrit Rietveld

Het ensemble is vernoemd naar de Utrechtse architect Gerrit Rietveld. Een groot deel van het repertoire dat het ensemble uitvoert, werd gecomponeerd tijdens zijn leven.

Praktische informatie:

📅 Datum: zondag 15 november 2026
🕞 Tijd: 15.30 tot 17.30 uur
📍 Locatie: De Oude Jan, Kerkstraat 56 in Velp
🎼 Uitvoerenden: Rietveld Ensemble
🎹 Bijzonder: componist Henry Kelder speelt zelf de pianopartij
💶 Entree: €15
💶 Vrienden Oude Jan: €10
🎟️ Gratis: Gelrepas, CJP en jongeren tot 18 jaar
☕ Na afloop: gratis consumptie
🎫 Kaartverkoop: vanaf 15.00 uur in De Oude Jan
📚 Voorverkoop: boekhandel Jansen & De Feijter, Emmastraat 6 in Velp
🌐 Meer informatie: www.vriendenvandeoudejan.nl
loading

Loading articles...

Loading