
DIEREN - Dinsdagavond 21 november draait in Filmhuis Dieren Robot & Frank, een film over een onwaarschijnlijke vriendschap tussen een man met beginnende Alzheimer en een robot die voor hem zorgt.
Robotisering en artificial intelligence zijn actuele onderwerpen met grote relevantie. Op welke manieren kan de robotica en domotica ons werk en ons leven gemakkelijker maken? De nieuwe ontwikkelingen roepen echter ook vragen op. Wanneer wordt een robot van een voorwerp een levend wezen? Kun je een band opbouwen met een robot? Wat zijn de ethische consequenties van deze ontwikkelingen? Kunnen robotica onze levens ook op een negatieve manier gaan beïnvloeden? Het is belangrijk om hier als samenleving over na te denken en met elkaar over te praten.
Leden én niet-leden van de openbare bibliotheek krijgen in november de bestseller Ik, robot van Isaac Asimov gratis, inclusief een verhaal dat Ronald Giphart samen met een robot schreef (zolang de voorraad strekt). Samen met de film Robot & Frank en een lezing over robotica & ethiek spoort de bibliotheek je aan om het boek te lezen en er met anderen over te praten.
Over de film
Het verhaal speelt zich af in de nabije toekomst en gaat over de zestiger Frank (Langella), die door zijn beginnende Alzheimer een teruggetrokken en eenzaam leven leidt. Zijn kinderen hebben weinig tijd om hun vader te bezoeken en zijn enige uitstapje is naar de bibliotheek voor de charmante medewerkster Jennifer (Susan Sarandon). Wanneer het steeds slechter gaat met de gezondheid van Frank, besluit zijn zoon (James Marsden) om een robot te installeren die voor hem zal zorgen. Dit is het begin van een onwaarschijnlijke vriendschap.
Het Filmhuis
draait de film ter gelegenheid van de campagne Nederland Leest, die dit jaar in het teken staat van robotica.
Lees meer over Nederland Leest 2017 op www.bibliotheekveluwezoom.nl/nederlandleest
Klik HIER om te reserveren voor de film in Filmhuis Dieren






