Roncallischool loopt mee tijdens het defilé van de Nationale Veteranendag!

18 jun 2014, 15:15 Nieuws
baeswb10qda8vrqh09potfe8k roncalli 620x353
rheden.nieuws.nl

Op zaterdag 28 juni wordt in Den Haag voor de 10e keer de Nationale Veteranendag gehouden. Tijdens deze dag staat Nederland stil bij de vele veteranen die ons land rijk is.

Dit jaar heeft de organisatie gekozen om educatie als hoofdthema te gebruiken. In het kader daarvan heeft Willem van Katwijk, veteraan en woonachtig in Velp op de Roncallischool te Velp een gastles gegeven. Deze les blijkt zo succesvol te zijn dat Willem overal in de regio uitgenodigd wordt om zijn les te geven.

Zijn les gaat over oorlog en vrede, over tolerantie en pesten, over het pad van de liefde. Een boeiende les waarin kinderen stil staan bij wie ze zijn en hoe ze om moeten gaan met anderen. Iets wat de Roncalli- als Jenaplanschool erg belangrijk vinden.

Omdat Willem zo succesvol is heeft de organisatie hem, samen met een groep kinderen uitgenodigd om deel te nemen aan het defilé.

Willem heeft de school waar hij is begonnen met zijn les, gevraagd om mee te gaan. En dat willen ze natuurlijk.

Daarom gaan volgende week zaterdag 30 kinderen van de Roncallischool naar Den Haag om daar als enige Nederlandse basisschoolgroep mee te lopen in het defilé welke wordt afgenomen door de Koning. De kinderen zijn dol enthousiast en voelen zich vereerd.

Het defilé wordt zaterdag 28 juni live uitgezonden door de NOS.

Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Druk op de "Vind ik leuk"-button. Liever via Twitter? Druk op de “Follow”-button. Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.