Toezichthouders gaan extra controleren in centrum Velp

09 mei 2016, 15:32 Nieuws
parkeerschijf
rheden.nieuws.nl, Gerd Jan Dorland

VELP - Sinds 1 januari 2016 is in het centrum van Velp een blauwe zone ingesteld. Het betaald parkeren is afgeschaft met uitzondering zijn de Vlashofstraat en de Wilhelminastraat.

In de komende periode gaan de toezichthouders van gemeente Rheden extra controleren op een juist gebruik van de blauwe parkeerschijf. Het boetebedrag is € 90 excl. € 9 administratiekosten.

Vorig jaar besloot de gemeenteraad betaald parkeren in het centrum van Velp af te schaffen.

De controle op het juiste gebruik van de blauwe schijf is nodig om het doel te bereiken, namelijk Velp als een aantrekkelijk winkelgebied.

Met een blauwe schijf mag een voertuig maximaal 2 uur gratis parkeren. Daarnaast is ook het om de 2 uur verzetten van de blauwe schijf niet toegestaan.

De evaluatie van de invoering van de blauwe zone vindt eind 2016 plaats.

Heeft u geen schijf?

Een groot deel van de ondernemers in het (BIZ) gebied heeft een gratis parkeerschijf voor u klaar liggen, deze mag u ophalen en houden.