Velp viert vrijheid op 16 april met herdenkingen en lezing

14 apr , 18:02Nieuws
Velp Viert Vrijheid
Velp Viert Vrijheid
VELP – In Velp wordt op woensdag 16 april op meerdere plaatsen stilgestaan bij de bevrijding van het dorp op 16 april 1945. Verspreid over de dag zijn er herdenkingsmomenten, bloemleggingen en een lezing. Inwoners zijn welkom om daarbij aanwezig te zijn.
Velp werd in de vroege ochtend van 16 april 1945 bevrijd, rond 06.00 uur. In theorie zou de Vrijheidsklok daarom op dat tijdstip moeten luiden bij het Herdenkingsmonument aan de Vijverlaan in het Villapark. Om rekening te houden met omwonenden en de klokkenluiders, kiest het 4 Mei Comité Velp er al jarenlang voor om de klok later op de ochtend te luiden.
Dat gebeurt ook dit jaar weer om 09.00 uur bij het Herdenkingsmonument aan de Vijverlaan. Belangstellenden zijn welkom om dit moment van herdenking en vrijheid mee te maken.
Later op de dag, van 13.00 tot 13.30 uur, organiseert wijkvereniging Daalhuizen-Oost een bijeenkomst bij het enige Velpse Bevrijdingsmonument, op het plein aan de Egmondstraat. Tijdens deze bijeenkomst leggen buurtbewoners en schoolkinderen bloemen bij het officieel gemeentelijk monument. Ook hierbij is iedereen welkom.
Daarnaast worden op initiatief van de commissie Herdenken & Vieren van Velp voor Oranje bloemen gelegd bij 17 gedenkstenen in Velp. Dat gebeurt door omwonenden en leden van de commissie. Op die manier wordt op verschillende plekken in het dorp aandacht besteed aan de gebeurtenissen uit de oorlogsjaren en de betekenis van vrijheid.
Ook de leerlingen van de Roncallischool staan op 16 april stil bij de bevrijding. De weg naast de school is vernoemd naar Pastoor Schaars. De kinderen leggen bloemen bij het straatnaambordje en bij de informatieposter die de school daar heeft opgehangen.
In de avond is er om 19.00 uur een eenvoudige bijeenkomst bij het vorig jaar onthulde monument in de Oranjestraat. Dat monument herinnert aan de neergestorte V1, waarbij negen mensen om het leven kwamen, onder wie vier kinderen.
Aansluitend verzorgt Velpenaar Gerrit Middelkoop om 19.30 uur in Buurthuis De Poort een lezing met beelden. Het onderwerp van de avond is: ‘Waar leg ik mijn bloemen neer’. De toegang is vrij.
rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. 
Wil jij je naamsbekendheid vergroten? Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs!
Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
loading

Loading articles...

Loading