Verslag inloopbijeenkomst voor de groenrenovatie van het eiland aan de Overbeeklaan te Velp

10 apr 2012, 23:33Nieuws
cj5w5gjc5mxoqo9yuzsqpa87z 132787
In de Overbeeklaan te Velp ligt een eiland met een muziektent erop. Deze muziektent is vanaf bepaalde punten niet meer zichtbaar dit wil de Gemeente Rheden in ere herstellen.
In de Overbeeklaan te Velp ligt een eiland met een muziektent erop. Deze muziektent is vanaf bepaalde punten niet meer zichtbaar dit wil de Gemeente Rheden in ere herstellen.
Op oude foto's ziet men dat er altijd vrij zicht is geweest op het eiland. De gemeente heeft dit in het nieuwe plan proberen terug te laten komen, ook door het kiezen van lage beplanting. De beschoeiing die verrot is wil de gemeente vervangen voor "enkamat" een oplossing van matten, heel open van structuur, dit om erosie en afkalving van de waterkanten te voorkomen. Ook heeft de gemeente gedachtes over de omgeving hier wil ze in 2013 mee verdergaan.
Dit alles heeft de gemeente de omwonenden kenbaar gemaakt via een inloopbijeenkomst op 22 maart. De gemeente heeft hier de plannen gepresenteerd en toegelicht. Er waren op de bijeenkomst circa 15 bewoners aanwezig.
De meeste bezoekers waren positief over de plannen en zagen de noodzaak van de aanpak van het groen ook wel in, aldus de gemeente. Er zijn geen voorstellen of ideeën aangedragen waardoor het groenplan moet worden bijgesteld. Wel kwamen er allemaal ideeën over de omgeving van het eiland, vooral de wens om de beek op te heffen was bij veel bezoekers aanwezig. Deze ideeën worden meegenomen in het verdere traject voor de plannen voor de omgeving en de gemeente komt hier in het najaar op terug.
De werkzaamheden starten in de week van 10 september. De gemeente Rheden wilde graag eerder beginnen maar aangezien het eiland een veel gebruikte broedplaats is voor verschillende soorten vogels, stelt men de werkzaamheden uit tot in het najaar.
Voor meer informatie zie www.rheden.nl
loading

Loading articles...

Loading