Viva Rheden start campagne voor de Week tegen de Eenzaamheid.

11 sep 2015, 19:38 Nieuws
2015 09 11 eenzaam 003
rheden.nieuws.nl

RHEDEN - Van donderdag 24 september tot en met zaterdag 3 oktober is de landelijke ‘Week tegen de eenzaamheid’. Met de campagne-slogan ‘Wie nodig jij uit?’ gaat VIVA actief alle dorpen van de gemeente in. Wethouder Tjebbe Vugts was bij de start van de campagne op vrijdag 11 september.

De wethouder belde aan bij Marcel van de Lindt uit Rheden om vervolgens plaats te nemen aan het special ontworpen koffietafeltje voor een gesprek en een kopje koffie.

Marcel van de Lindt

Marcel woonde samen met zijn moeder, hij heeft zijn moeder jarenlang verzorgt op haar ziekbed. Toen zijn moeder overleed in 2014 kwam Marcel, vooral op financieel gebied, in lastig vaarwater. Daarbij komt dat hij zeer slechtziend is. Mede hierdoor ging hij steeds minder de deur uit. Hoewel Marcel diverse hobby’s heeft zoals het houden van vogels, honden, muziek maken en werken op zijn computer sloeg bij hem de vervelling toe.

Met steun en adviezen van Viva Rheden gaat Marcel nu wekelijks naar het Dorpshuis voor koffie, gezelschap en deelname aan een activiteit die binnen zijn mogelijkheden ligt. Viva Rheden stuurt hem ook regelmatig een mailtje met agenda tips binnen de gemeente. Verder gaat hij regelmatig wandelen met zijn zus en 2 honden, maar hij zoekt meer regelmaat in zijn leven en dingen om te doen.

Marcel van de Lindt geeft vooral aan dat er veel verborgen eenzaamheid is. Dat is nu precies waarvoor Viva Rheden zich inzet en mede mensen oproept mee te doen aan het project ‘Wie nodig jij uit?’.

Een actie hoeft soms maar heel klein te zijn om mensen uit hun eenzaamheid te halen bijvoorbeeld eens aanbellen voor een kopje koffie, samen een etentje verzorgen en gewoon eens een wandeling maken. VIVA wil laten zien dat het de kleine dingen zijn die het doen, waardoor mensen zich gelukkiger of blijer voelen.

Gedurende de Week tegen de Eenzaamheid zullen VIVA-medewerkers in alle dorpen de wijken ingaan en eenzame bewoners uitnodigen aan deze kunstzinnige koffietafels. Tijdens de koffie worden de wijkbewoners geattendeerd op activiteiten en ontmoetingsmomenten buitenshuis.

VIVA campagne

VIVA stimuleert in haar netwerken en tevens scholen, organisators van activiteiten in buurthuizen, wijkverenigingen zoveel mogelijk aantrekkelijke activiteiten op te zetten.

VIVA Rheden hoopt dat er tijdens de Week tegen de Eenzaamheid zoveel mogelijk activiteiten plaatsvinden waar jong en oud elkaar gaan ontmoeten. De inzet is dat de activiteit een duurzaam karakter krijgt, dus dat voor de deelnemers er na deze week ook nog een positief vervolg is. Dat ontmoetingen doorgaan en dat mensen zich blijvend minder eenzaam zullen voelen.

VIVA maakt middels de campagne een lange activiteitenladder met alle activiteiten en ontmoetingen die gedurende de Week tegen de Eenzaamheid plaats gaan vinden. Enkele voorbeelden: extra eetmomenten in De Poort te Velp en bij het Rhedens Maal, verwenmiddag op Het Rhedens, open lessen bij MBVO (Meer Bewegen voor Ouderen).

Deze activiteitenlader is vanaf maandag te vinden op de website: www.Viva-Rheden.nl en https://www.facebook.com/Wie-nodig-jij-uit .

wienodigijijuit2