Voorverkiezing ‘Stuk van het jaar’

01 jul 2013, 12:22 Nieuws
k5aclscqxhghwj4xd7ybvvqw5 arnhem ga voorverkiezing stuk van het jaar 2013 1

ARNHEM – Tijdens de Maand van de Geschiedenis, die in oktober 2013 plaatsvindt, wordt het ‘Stuk van het Jaar’ gekozen. Dit is een online verkiezing. Het Gelders Archief is een voorverkiezing gestart met een selectie uit haar stukken.

Veel archieven doen mee aan de verkiezing. De voorverkiezing sluit op 15 augustus. Daarna gaat het archiefstuk met de meeste stemmen door naar de landelijke verkiezing. Het prijkt dan naast vele andere historische juweeltjes tijdens de Maand van de Geschiedenis op , de site van de gezamenlijke archiefinstellingen Nederland.

www.onsdna.nl

Favoriete archiefstuk

Het Gelders Archief heeft vijf stukken uit zijn collectie geselecteerd voor de voorverkiezing. Het gaat om een foto van een adellijke familie die op het punt staat op reis te gaan met een van de eerste auto’s in Nederland (1900), een spotprent met een christelijk thema uit de 18e eeuw, een technische tekening van een gaslamp (1888), een foto van drie ijslikkende jongetjes (1961) en een affiche van de Indische tentoonstelling in Arnhem (1928). De stukken zijn zeer gevarieerd en verbeelden verschillende thema’s en tijdvakken.

www.geldersarchief.nl

Facebookpagina van het Gelders Archief

Klik op de foto voor de vijf stukken.

Stuk van het Jaar

Archieven laten door deze verkiezingsactie zien welke interessante, vreemde, mooie, spannende en bijzondere archiefstukken zich in hun depots bevinden. De hele maand oktober kan het publiek stemmen op hun favoriete archiefstuk. Bij de afsluiting van de Maand van de Geschiedenis wordt de winnaar, het ‘Stuk van het Jaar’, op ludieke wijze bekendgemaakt.


Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik HIER en druk op "Vind ik leuk". Liever via Twitter? Volg ons via @HetRhedenNieuws