Vrijwilligers Velp voor Oranje ontdekken Arnhemse kelders tijdens jaarlijks uitje

03 nov , 16:32 • Nieuws
Groepsfoto 2026 Oranjeuitje - Stichting Velp voor Oranje
Stichting Velp voor Oranje
VELP/ARNHEM – Bijna veertig vrijwilligers en relaties van Stichting Velp voor Oranje gingen afgelopen zondag samen op pad voor het jaarlijkse Oranje-uitje. Dit keer stond een bezoek aan de middeleeuwse kelders in Arnhem op het programma.
Onder het motto ‘Velp voor Oranje gaat de stad in’ had vicevoorzitter Remco Ulrich het uitstapje georganiseerd. De deelnemers kregen tijdens hun bezoek een bijzondere kijk op Arnhem vanuit de ondergrondse kelders in de binnenstad.

Vrijwilligers onmisbaar

Het jaarlijkse uitje is bedoeld als blijk van waardering voor de vele vrijwilligers die betrokken zijn bij de activiteiten van Velp voor Oranje. Volgens coördinator Naomi Pronk is hun inzet essentieel voor onder meer de viering van Koningsdag in Velp.
“Het is uniek dat de viering van Koningsdag in Velp nog altijd georganiseerd kan worden met vrijwilligers”, aldus Pronk. “Het is een van de grootste evenementen in de gemeente Rheden, met circa 30.000 bezoekers.”
De vrijwilligers komen uit verschillende delen van Velp en zijn van uiteenlopende leeftijden.

Koningsmarkt grote publiekstrekker

Koningsdag wordt in Velp al meer dan 130 jaar gevierd en is inmiddels erkend als Immaterieel Cultureel Erfgoed. Een van de grootste publiekstrekkers is de Koningsmarkt op de Rozendaalselaan en Burgemeester Brandtlaan. Daar verkopen uitsluitend particulieren hun spullen; handelaren worden niet toegelaten.
Volgens Koningsmarktmeester en bestuurslid Rob Opheij waren de ruim 200 beschikbare kramen dit jaar binnen een week volgeboekt. Ook de reservelijst met belangstellenden was volgens hem opnieuw lang. De organisatie wil bekijken of er in de toekomst mogelijkheden zijn om meer deelnemers een plek te bieden.

Dank aan vrijwilligers

Het Oranje-uitje werd afgesloten in een Grand Café tegenover de Eusebiuskerk. Voorzitter Gety Hengeveld bedankte daar de aanwezigen voor hun inzet bij de verschillende activiteiten.
“Van kermis tot Koningsdag, en alle activiteiten eromheen, staan jullie altijd klaar om te helpen. Opgewekt en enthousiast.” Ook keek zij alvast vooruit. De stichting hoopt samen met de vrijwilligers ook volgend jaar weer verschillende Oranje-activiteiten voor inwoners van Velp en bezoekers uit de omgeving te organiseren.

Meer informatie:

🌐 Velp voor Oranje: www.velpvoororanje.nl
🌐 Verborgen in Velp: www.verborgeninvelp.nl
rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten? Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected]
loading

Loading articles...

Loading