
REGIO - We kunnen ons opmaken voor een heet pinksterweekend, zaterdag en maandag loopt het kwik op tot tropische temperaturen. Er is veel ruimte voor de zon, maar vanaf zaterdagavond behoort een lokale onweersbui ook tot de mogelijkheden. Iets om rekening mee te houden!
Vrijdagavond en nacht is het vrij helder, doordat vanuit het zuiden warmere lucht wordt aangevoerd koelt het niet verder af dan ongeveer 13 graden.
Zaterdag beleven we een hoogzomerse dag. De maximumtemperatuur komt uit op een tropische 30 tot 32 graden op verschillende plekken in de regio! Prima strand- en zwemweer!
Het is daarbij vrij zonnig. Strakblauwe luchten zijn er niet, want er trekken velden (soms dikke) hoge bewolking over het land. Eind van de middag en in de avond steekt in het westen een verkoelende wind op.
In de avond zou er, vooral in het westen een enkele onweersbui kunnen ontstaan. Check voor de zekerheid de radar als je op terras zit of de bbq aansteekt. Nachts maakt het hele land kans op een enkele (onweers)bui.
Zondag, eerste Pinksterdag, komen de maximum temperaturen uit tussen de 25-28 graden, zomerse temperaturen dus.
In het warme binnenland is het broeierig met kans op regen- en onweersbuien. ’s Avonds neemt ook in de noordwesten de kans op buien toe.
Maandag, tweede Pinksterdag, wordt het maar liefst 28 tot 32 graden, er is veel ruimte voor de zon, maar een lokale onweersbui, behoort ook tot de mogelijkheden.
In de nacht van maandag op dinsdag of dinsdag overdag verdrijven stevige regen- en onweersbuien waarschijnlijk de hitte. Daarna keren we geleidelijk terug naar meer normale middagtemperaturen van 20-25 graden. Daarbij is er een mix van wolken, zon en een enkele bui.
Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Druk op de "Vind ik leuk"-button. Liever via Twitter? Druk op de “Follow”-button. Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.