Wethouder Cyril Weijers opent 52e seniorenschaaktoernooi in Dieren

15 jul , 22:22Nieuws
Wethouder Cyril Weijers opent 52e seniorenschaaktoernooi in Dieren 13-07-2026 (3)
rheden.nieuws.nl
DIEREN – Wethouder Cyril Weijers van de gemeente Rheden heeft maandag 13 juli het 52e seniorenschaaktoernooi officieel geopend. Dat gebeurde op de derde speeldag van het toernooi in de speelzaal van zalencentrum Theothorne aan het Callunaplein in Dieren. Ongeveer tachtig schakers nemen deel aan het meerdaagse evenement.
De eerste twee speelrondes waren op zaterdag 11 en zondag 12 juli al afgewerkt. Voorafgaand aan de derde ronde heette toernooidirecteur en voorzitter Ap Lammers alle deelnemers welkom.
Hij richtte zich daarbij in het bijzonder tot de twee vrouwelijke deelnemers. Volgens Lammers is het jammer dat nog maar weinig vrouwen aan het seniorentoernooi deelnemen, maar vormt hun aanwezigheid wel een mooi begin in een schaakwereld die nog altijd voornamelijk uit mannen bestaat. Ook verwelkomde hij enkele deelnemers uit het buitenland.

Officiële opening

Na het welkomstwoord gaf Lammers het woord aan Cyril Weijers, die sinds juni wethouder is in de gemeente Rheden.
“Ik ben blij u allen te mogen begroeten en vind het een eer deze middag het toernooi te mogen openen. Ik wens u allen een goed toernooi toe en verklaar met enige trots het toernooi officieel voor geopend,” aldus Weijers. Hij wenste alle schakers veel succes tijdens de wedstrijden.
De speelronde begon precies om 12.30 uur en stond onder leiding van wedstrijdleider R. Bleeker en arbiter Bronmos. De partijen duurden tot uiterlijk 17.30 uur. Daarna kon de tussenstand worden opgemaakt.

Vijf ronden volgens Zwitsers systeem

Aan het seniorenschaaktoernooi mogen spelers deelnemen die uiterlijk op 31 december 2026 de leeftijd van 50 jaar hebben bereikt. De ongeveer tachtig deelnemers worden zo veel mogelijk ingedeeld in groepen van twaalf spelers. Daarbij wordt rekening gehouden met hun speelsterkte.
Ook probeert de organisatie te voorkomen dat te veel leden van dezelfde schaakvereniging in één groep terechtkomen. Tijdens het toernooi worden vijf ronden gespeeld volgens het Zwitsers systeem. Bij deze speelwijze worden deelnemers gedurende het toernooi gekoppeld aan tegenstanders die ongeveer evenveel punten hebben behaald.
De uiteindelijke rangschikking wordt in de eerste plaats bepaald aan de hand van het aantal behaalde punten.

Meer foto's:

rheden.nieuws.nl  richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten? Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Rheden Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
loading

Loading articles...

Loading