(Bijgewerkt 01-07-2012 13:22)
(Bijgewerkt 01-07-2012 13:22)
EDE – De politie heeft vrijdagmiddag 29 juni in een pand in Ede een hennepkwekerij geruimd. In twee ruimtes van het pand troffen agenten in totaal 1418 planten aan. Ook werd geconstateerd dat er illegaal stroom werd afgetapt. De planten en de aangetroffen kwekerijapparatuur zijn in beslag genomen en vernietigd. De politie heeft de zaak in onderzoek.
DUIVEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag 1 juli omstreeks half één op de Havenweg een 26-jarige man uit Duiven aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 23-jarige man uit Dronten te hebben mishandeld.
Het slachtoffer verklaarde dat hij die nacht tijdens het evenement ‘Giesbeach’ per ongeluk een biertje van een – hem onbekende - man had omgegooid. Vervolgens zou deze man, de 26-jarige Duivenaar, hem een kopstoot hebben gegeven. Het slachtoffer liep als gevolg hiervan verwondingen op aan zijn neus. Even later kon de politie de Duivenaar aanhouden. Hij is overgebracht naar het politiebureau voor verder onderzoek.
WESTERVOORT - Een 21-jarige man uit Duiven is in de nacht van zaterdag op zondag 1 juli op de Klapstraat in Westervoort aangehouden voor gevaarlijk rijgedrag.
Die nacht zagen politieagenten een bromfietser zonder verlichting rijden op de Klapstraat. Toen de agenten de man, een 21-jarige Duivenaar, hierop wilden aanspreken, verhoogde hij zijn snelheid en probeerde hij hen te ontwijken. Daarbij kwam hij ten val. Vervolgens probeerde hij meerdere keren opnieuw weg te rijden en reed tenslotte de oprit van een woning aan de Klapstraat op. Daar reed hij tegen een stilstaande auto aan die op de oprit stond. Als gevolg van deze aanrijding kwam de Duivenaar opnieuw ten val, waarna hij is aangehouden op verdenking van het veroorzaken van gevaar op de openbare weg.
HETEREN - Vrijdagmiddag 29 juni heeft de politie op de Flessestraat in Heteren twee mannen aangehouden op verdenking van het overtreden van de Opiumwet.
Een politieagent in burger zag die middag rond kwart over twee dat een man in een geparkeerde auto op de Flessestraat bezig was om pillen in een zakje te doen. Toen hij de man, een 23-jarige Haarlemmer, vroeg wat voor pillen dit waren, verklaarde deze dat het om XTC-pillen ging. Bij controle bleek het om 135 pillen te gaan. Een 40-jarige man uit Arnhem die op dat moment naast de auto van de Haarlemmer stond, is ook aangehouden. De auto van de Haarlemmer bleek niet verzekerd te zijn. Deze is afgesleept. Beide mannen zijn overgebracht naar het politiebureau voor verder onderzoek.
NIJKERK - Een 18-jarige bromfietster uit Bunschoten moest in de vroege ochtend van zondag 1 juli haar rijbewijs inleveren. De vrouw werd rond vijf uur die ochtend met alcohol op betrapt op de Bunschoterweg. Een alcoholtest wees uit dat de vrouw ruim vier keer teveel alcohol op had dat wettelijk is toegestaan voor beginnend bestuurders. Het rijbewijs werd ter plekke ingenomen.
WAGENINGEN – Op de Keijenbergseweg in Wageningen moest vrijdagavond 29 juni een 38-jarige bestuurder uit Ede zijn rijbewijs inleveren. Bij een snelheidscontrole bleek hij 121 km/u gereden te hebben waar 60 km/u is toegestaan.
Justitie beslist over teruggave van de rijbewijzen.
EDE – De politie heeft zaterdagavond 30 juni drie meisjes uit Ede van 13, 15 en 17 jaar aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging.
De drie zouden die avond rond 20.00 uur op de Dirk Boutsstraat een ander groepje meisjes zijn tegengekomen en hen hebben uitgescholden en beledigd. Vervolgens zouden zij de meisjes hebben geduwd, waarbij één van de slachtoffers, een 16-jarige meisje uit Ede, verwondingen aan haar schouder had opgelopen, vermoedelijk als gevolg van een mes. De politie kwam de drie daders op het spoor en heeft hen overgebracht naar het politiebureau voor verhoor en verder onderzoek.
EDERVEEN - In de nacht van zaterdag op zondag 1 juli heeft de politie een 19-jarige man uit Ederveen aangehouden op verdenking van het aanrichten van vernielingen op een schoolplein.
Die nacht rond drie uur kreeg de politie de melding dat er een groepje personen met bierflesjes aan het gooien was op het schoolplein aan de Schoolstraat. Toen de politie ter plekke kwam zagen zij drie jongens. Twee daarvan fietsten weg toen zij de politie zagen. Een derde jongen die op de brommer was, wilde zich ook uit de voeten maken, maar kreeg de brommer niet aan de praat. Hij is aangehouden ter zake baldadigheid/vernieling. Op het schoolplein bleek een tiental rubberen tegels uit de grond te zijn getrokken en lag een aantal lege bierflesjes op de grond. Ook was een rooster dat voor de deur lag weggehaald, waardoor een gevaarlijk gat was ontstaan. De man is overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. Onderzocht wordt in hoeverre hij iets met de vernielingen te maken heeft gehad.
Voor politieberichten uit Arnhem kijk naar arnhem.nieuws.nl