
DOESBURG – De politie heeft op 13 mei rond 23.35 uur een 25-jarige man uit Doesburg aangehouden op verdenking van poging tot zware mishandeling en gevaarlijk weggedrag.De politie zocht naar de betreffende persoon in verband met een melding eerder die avond over een ruzie met zijn familie. Op een gegeven moment zagen politie-ambtenaren de verdachte rijden in zijn auto, waarop de man een stopteken kreeg. De man reed er daarop vandoor, waarna er een achtervolging werd ingezet. De man reed met zeer hoge snelheid door de buurt rond de Geraniumstraat. De man reed op een gegeven moment met een snelheid van 90 kilometer door een straat waar maximaal 30 kilometer mag worden gereden. Door de verkeersdrempels kwam de auto van de verdachte af en toe los van de straat. Sommige mensen die langs de route liepen, moesten uitwijken om een aanrijding te vooromen. Tegen het verkeer in Op een gegeven moment werd de weg geblokkeerd, waarop de verdachte met hoge snelheid achteruit reed. De politie-ambtenaren die hem volgden wilden een ernstig verkeersongeval voorkomen en wisten de auto te ontwijken. De verdachte kon op de Parallelweg den Helder verder rijden. Vervolgens reed hij richting de Ooipoort en reed enige hij tijd tegen het verkeer in. Tegemoetkomende auto’s moesten uitwijken om een aanrijding te voorkomen. AanhoudingDe man was even uit het zicht, maar de politie-ambtenaren zagen de man korte tijd later lopen op de Geraniumstraat. De man werd na een korte achtervolging te voet in de Irisstraat in een struik aangetroffen. Daarop werd de man aangehouden. Daarbij werden de politieambtenaren beledigd.Handen af van politie-ambtenarenDe politie tolereert geen verbaal of fysiek geweld tegen politiemensen en anderen met een publieke taak. Bij geweld tegen politie-ambtenaren zal de politie Gelderland-Midden medewerkers volop steunen, onder meer door financiële genoegdoening te eisen als dat mogelijk is. Het Openbaar Ministerie zal geweld tegen politie-ambtenaren met voorrang oppakken. Afgesproken is dat de strafeis bij geweld tegen politiemensen en anderen met een publieke taak altijd wordt verhoogd.
DOESBURG – De politie heeft op 13 mei rond 23.35 uur een 25-jarige man uit Doesburg aangehouden op verdenking van poging tot zware mishandeling en gevaarlijk weggedrag.
De politie zocht naar de betreffende persoon in verband met een melding eerder die avond over een ruzie met zijn familie. Op een gegeven moment zagen politie-ambtenaren de verdachte rijden in zijn auto, waarop de man een stopteken kreeg. De man reed er daarop vandoor, waarna er een achtervolging werd ingezet. De man reed met zeer hoge snelheid door de buurt rond de Geraniumstraat. De man reed op een gegeven moment met een snelheid van 90 kilometer door een straat waar maximaal 30 kilometer mag worden gereden. Door de verkeersdrempels kwam de auto van de verdachte af en toe los van de straat. Sommige mensen die langs de route liepen, moesten uitwijken om een aanrijding te vooromen.
Tegen het verkeer in
Op een gegeven moment werd de weg geblokkeerd, waarop de verdachte met hoge snelheid achteruit reed. De politie-ambtenaren die hem volgden wilden een ernstig verkeersongeval voorkomen en wisten de auto te ontwijken. De verdachte kon op de Parallelweg den Helder verder rijden. Vervolgens reed hij richting de Ooipoort en reed enige hij tijd tegen het verkeer in. Tegemoetkomende auto’s moesten uitwijken om een aanrijding te voorkomen.
Aanhouding
De man was even uit het zicht, maar de politie-ambtenaren zagen de man korte tijd later lopen op de Geraniumstraat. De man werd na een korte achtervolging te voet in de Irisstraat in een struik aangetroffen. Daarop werd de man aangehouden. Daarbij werden de politieambtenaren beledigd.
Handen af van politie-ambtenaren
De politie tolereert geen verbaal of fysiek geweld tegen politiemensen en anderen met een publieke taak. Bij geweld tegen politie-ambtenaren zal de politie Gelderland-Midden medewerkers volop steunen, onder meer door financiële genoegdoening te eisen als dat mogelijk is. Het Openbaar Ministerie zal geweld tegen politie-ambtenaren met voorrang oppakken. Afgesproken is dat de strafeis bij geweld tegen politiemensen en anderen met een publieke taak altijd wordt verhoogd.
DOESBURG - De politie heeft op 12 mei rond 01.40 uur een 21-jarige man uit Doesburg aangehouden. Deze zou kort ervoor in het kantoorgedeelte van een horeca-gelegenheid aan de Meipoortstraat in Doesburg hebben ingebroken, terwijl het café geopend was. Toen hij naar beneden liep, viel kennelijk van de trap, waardoor hij de aandacht op zichzelf vestigde. Een 22-jarige man uit Doesburg die zich ermee bemoeide, heeft een dag later aangifte gedaan van mishandeling door de verdachte; hij zou tijdens dit incident zijn geslagen.
De verdachte werd door gasten en medewerkers aangewezen, waarop de politie hem kon aanhouden. De man verzette zich hevig bij zijn aanhouding maar kon geboeid worden, waarna hij werd overgebracht naar het bureau.
DOESBURG - De politie heeft op 13 mei rond 14.25 uur een 31-jarige vrouw uit Doesburg aangehouden op verdenking van mishandeling van een 44-jarige vrouw uit Doesburg. Het slachtoffer stond bij een parkeerplaats aan de Schaepstraat, terwijl haar man de auto aan het inparkeren was. Dat ging kennelijk te langzaam voor een man in een busje, die even moest wachten. De bijrijdster, de genoemde verdachte, stapte uit en sloeg het slachtoffer en gaf haar een duw. Hierdoor kwam het slachtoffer ten val; zij moest zich voor verwondingen aan de arm laten behandelen bij de huisarts. Aan de hand van het kenteken kon de vrouw worden getraceerd waarna zij in haar woning kon worden aangehouden.
ARNHEM - De politie heeft op 14 mei rond 02.30 uur een 19-jarige jongen uit Arnhem aangehouden op verdenking van inbraak in een auto aan de Van Slingelandtstraat in Arnhem. Dit werd kort ervoor gemeld door een getuige.
De persoon bij de auto rende er vandoor toen hij merkte dat hij was gezien. De ter plaatse gekomen politie ging aan de hand van een signalement op zoek en kwam de verdachte bij de Rietgrachtstraat tegen. De man had inbrekerswerktuig bij zich en kon geen verklaring geven voor een aantal CD’s in zijn rugzak. De man werd meegenomen naar het bureau.
DUIVEN – Twee Duivenaren van 20 en 21 jaar zijn vastgezet omdat ze verdacht worden van handel in harddrugs in hun woonplaats. De politie kreeg de beide mannen in beeld na diverse tips van Meld Misdaad Anoniem. Ze werden recent aangehouden na een uitgebreid onderzoek.
De politie besloot tot het instellen van een onderzoek na een aantal tips via Meld Misdaad Anoniem, dat eind oktober begin november 2011 binnenkwam. Daarin werd onder meer gesteld dat enkele met naam genoemde personen zich bezig zouden met de handel in onder meer cocaïne. Beide Duivenaren kwamen daarbij als verdachte in beeld.
Café
Na aanvullend onderzoek, waarbij onder meer getuigen werden verhoord, kon de 21-jarige eind februari al worden aangehouden. De 20-jarige werd eind april van dit jaar aangehouden. Beiden zijn intussen uitgebreid verhoord. Tijdens het onderzoek bleek dat de twee over een periode van ruim een jaar zich zouden hebben bezig gehouden met de handel in (hard)drugs in Duiven. Dat gebeurde in en rond een café in het centrum van Duiven. Maar ook in Westervoort en Zevenaar zou het duo drugs hebben verkocht.
Beslag gelegd
Bij de aanhouding van een van de verdachten werd naast een geldbedrag van 850 euro circa 8 gram cocaïne aangetroffen. Daarnaast werd tijdens het onderzoek beslag gelegd op een personenauto en diverse mobiele telefoons en simkaarten. Ook werd documentatie over drugshandel aangetroffen en een tiental scherpe patronen (maar geen wapens). De twee zijn intussen door de rechter-commissaris in bewaring gesteld tot aan hun terechtzitting in juli en zitten nog vast.
HUISSEN – Vermeende pech aan de brommer is voor twee Huissenaren zondagavond 13 mei echte pech geworden. De twee werden opgepakt voor het rijden onder invloed van alcohol.
Agenten zagen het duo die avond even voor zeven uur rijden over de Hoeve. Toen beiden ineens stil gingen staan en stonden te kijken alsof de brommer wat mankeerde, wilden de agenten helpen. Beide mannen roken echter naar alcohol en moesten een blaastest ondergaan. Daaruit bleek dat ze teveel hadden gedronken en mee moesten naar het bureau voor een ademonderzoek. Bij beide mannen werd een promillage gemeten van anderhalf keer de limiet. Ze kregen allebei een proces-verbaal en een rijverbod.
EDE – Op de Nieuwe Maanderbuurtweg in Ede heeft in de late avonduren van zondag 13 maart een autobrand gewoed. Daarbij is niemand gewond geraakt. De politie sluit niet uit dat de brand is aangestoken.
De brand werd even na elf uur gemeld bij de brandweer. Bij de komst van agenten bleek het vuur inmiddels al geblust. De wagen stond geparkeerd op een parkeerplaats nabij de Stroombergflat. Een getuige meldde kort voor het uitbreken van een brand een verdacht persoon te hebben gezien. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht maar spontane ontbranding lijkt uitgesloten.
EDE - De politie in Ede heeft zondagavond 13 mei op de Nieuwe Kazernelaan een 39-jarige dakloze opgepakt die in het bezit was van een gestolen fiets. Agenten troffen de man rond half acht slapend aan op een bank na een melding van getuigen. Die hadden de man zien liggen waarbij opviel dat hij een kennelijk gloednieuwe fiets bij zich had. De fiets bleek na controle in 2008 als gestolen te zijn opgegeven. Daarop werd de 39-jarige man aangehouden. De fiets is in beslag genomen en zal aan de rechtmatige eigenaar worden teruggegeven.