RHEDEN – In een feestelijke en traditionele ceremonie is Alex Meerdink officieel tot Ridder in de Orde van de Rhedense Leeuw geslagen. De benoeming vond al plaats op 18 januari tijdens de Pronkzitting van Carnavalsvereniging De Heiknüüters, maar op zaterdag 22 februari werd deze eervolle titel bekrachtigd met de daadwerkelijke Ridderslag.
Ondanks een regenachtige dag bleef het gelukkig droog tijdens de officiële plechtigheid. Een grote groep belangstellenden verzamelde zich bij Feestburcht Ons Huis. Voorafgegaan door de March- & Showband uit Rheden trok het gezelschap naar de woning van Alex Meerdink, waar hij met zijn familie klaarstond voor deze bijzondere middag.
In een feestelijke optocht keerde de stoet terug naar het Mr. B. van Leeuwenplein, waar de Commandeur in de Orde van de Rhedense Leeuw, Jan Jansen, het woord nam. Onder het toeziend oog van de Rhedense Leeuw sprak hij lovende woorden over Alex Meerdink en benadrukte het belang van mensen die zich inzetten voor de gemeenschap.
Alex Meerdink knielde en onderging de Ridderslag. De ceremonie werd afgerond met het traditionele plaatsen van de krans, samen met Prins Bas de 1e en Adjudant Jimmy.
Na de plechtigheid trok het gezelschap naar Feestburcht Ons Huis. Onder de muzikale begeleiding van de March- & Showband werd daar uitgebreid de gelegenheid geboden om de kersverse Ridder te feliciteren en gezamenlijk na te genieten van deze bijzondere gebeurtenis.
Met deze Ridderslag is Alex Meerdink de 42e Ridder in de Orde van de Rhedense Leeuw, een titel die hij met trots en eer zal dragen.
Het nieuws van rheden.nieuws.nl gemakkelijk volgen? Like dan ook onze Facebookpagina, volg ons op X (Twitter) Bluesky of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of Wekelijkse nieuwsbrief.
Adverteren op rheden.nieuws.nl bel dan: Dolf Verschuren voor de prijzen en mogelijkheden 06 – 4025 3846.