REGIO - Bureau Burgernet start samen met de gemeenten in de politieregio Gelderland-Midden met een campagne om jongeren te enthousiasmeren voor deelname aan Burgernet. Burgernet gaat hierbij zoveel mogelijk in samenwerking met scholen en/of verenigingen activiteiten organiseren. Ook wordt een beroep gedaan op de huidige Burgernetters om jonge deelnemers aan te dragen. Doelstelling is om binnen een half jaar tijd 4.000 extra jongeren te werven in de leeftijd van 16-24 jaar. Burgernet verloot onder de jonge deelnemers twee iPads.Jongeren zijn over het algemeen veel op straat en daarom een belangrijke doelgroep van Burgernet. In de politieregio Gelderland-Midden telt Burgernet nu ruim 50.000 deelnemers, wat neerkomt op 9,7% van de inwoners van 16 jaar en ouder. Slechts 3.250 (4,2%) daarvan zijn jongeren in de leeftijdscategorie 16 t/m 24 jaar. Er is dus sprake van een ondervertegenwoordiging van jongere deelnemers. Daarom start bureau Burgernet een campagne met als doel 4.000 nieuwe jonge inwoners te werven. Hierbij wordt zoveel mogelijk samengewerkt met scholen en/of verenigingen in de regio. Ook worden de huidige (jonge) Burgernetters door middel van een nieuwsbrief opgeroepen om jongere familieleden en/of vrienden te stimuleren zich aan te melden. Bureau Burgernet gaat de komende tijd met een wervingsstand ook evenementen bezoeken waar veel jongeren op af komen. Win een iPad!Als extra stimulans voor de wervingsactie verloot bureau Burgernet twee iPads onder de jongere deelnemers. Eén daarvan gaat naar een nieuw geworven (jonge) deelnemer, de tweede naar de aanbrenger ervan. Naar verwachting vindt de verloting in het voorjaar plaats.50.000 deelnemersBurgernet is een uniek samenwerkingsverband tussen burgers, gemeenten en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevorderen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch netwerk van inwoners en medewerkers van bedrijven uit de gemeente. De politieregio Gelderland-Midden telt meer dan 50.000 deelnemers. Vanaf de start van Burgernet in Ede in november 2008 zijn al ruim 450 acties uitgezet. Sinds kort is het ook mogelijk om Burgernet in te zetten bij minder urgente zaken. Dit kan bijvoorbeeld gaan over bepaalde verdachte situaties of personen die in een wijk zijn gesignaleerd of als de politie getuigen zoekt van een misdrijf. Deze berichten worden via een sms- of e-mailbericht aan de deelnemers verstuurd.
REGIO - Bureau Burgernet start samen met de gemeenten in de politieregio Gelderland-Midden met een campagne om jongeren te enthousiasmeren voor deelname aan Burgernet. Burgernet gaat hierbij zoveel mogelijk in samenwerking met scholen en/of verenigingen activiteiten organiseren. Ook wordt een beroep gedaan op de huidige Burgernetters om jonge deelnemers aan te dragen. Doelstelling is om binnen een half jaar tijd 4.000 extra jongeren te werven in de leeftijd van 16-24 jaar. Burgernet verloot onder de jonge deelnemers twee iPads.
Jongeren zijn over het algemeen veel op straat en daarom een belangrijke doelgroep van Burgernet. In de politieregio Gelderland-Midden telt Burgernet nu ruim 50.000 deelnemers, wat neerkomt op 9,7% van de inwoners van 16 jaar en ouder. Slechts 3.250 (4,2%) daarvan zijn jongeren in de leeftijdscategorie 16 t/m 24 jaar. Er is dus sprake van een ondervertegenwoordiging van jongere deelnemers. Daarom start bureau Burgernet een campagne met als doel 4.000 nieuwe jonge inwoners te werven. Hierbij wordt zoveel mogelijk samengewerkt met scholen en/of verenigingen in de regio. Ook worden de huidige (jonge) Burgernetters door middel van een nieuwsbrief opgeroepen om jongere familieleden en/of vrienden te stimuleren zich aan te melden. Bureau Burgernet gaat de komende tijd met een wervingsstand ook evenementen bezoeken waar veel jongeren op af komen.
Win een iPad!
Als extra stimulans voor de wervingsactie verloot bureau Burgernet twee iPads onder de jongere deelnemers. Eén daarvan gaat naar een nieuw geworven (jonge) deelnemer, de tweede naar de aanbrenger ervan. Naar verwachting vindt de verloting in het voorjaar plaats.
50.000 deelnemers
Burgernet is een uniek samenwerkingsverband tussen burgers, gemeenten en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevorderen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch netwerk van inwoners en medewerkers van bedrijven uit de gemeente. De politieregio Gelderland-Midden telt meer dan 50.000 deelnemers. Vanaf de start van Burgernet in Ede in november 2008 zijn al ruim 450 acties uitgezet. Sinds kort is het ook mogelijk om Burgernet in te zetten bij minder urgente zaken. Dit kan bijvoorbeeld gaan over bepaalde verdachte situaties of personen die in een wijk zijn gesignaleerd of als de politie getuigen zoekt van een misdrijf. Deze berichten worden via een sms- of e-mailbericht aan de deelnemers verstuurd.