OTTERLO - In het Kröller-Müller Museum in Nationaal Park Hoge Veluwe is op 27 mei een expositie gestart over de 'schilder van het mysterie' William Degouve de Nuncques.
OTTERLO - In het Kröller-Müller Museum in Nationaal Park Hoge Veluwe is op 27 mei een expositie gestart over de 'schilder van het mysterie' William Degouve de Nuncques.
Degouve de Nuncques (1867-1935) behoorde tot de groep Belgische symbolisten die rond 1900 in Brussel en omstreken actief was. Als schilder en dichter droeg hij bij aan het artistieke klimaat, waarin kunstenaars zich begaven op het snijvlak van beeldende kunst en literatuur. Mede door toedoen van kunstpaus H.P. Bremmer, adviseur van verzamelaars, onder wie Helene Kröller-Müller, was William Degouve de Nuncques tijdens zijn leven ook populair bij kunstminnend Nederland. Op advies van Bremmer koos mevrouw Kröller ervoor om 'een aaneengesloten ontwikkelingsreeks van Degouve te verwerven'. Al vanaf de beginperiode tot nu toe is altijd werk van William Degouve de Nuncques in het museum te zien geweest. Met William Degouve de Nuncques, schilder van het mysterie wordt nu een breder beeld gegeven van het oeuvre van deze fascinerende unstenaar, geplaatst in de context waarin hij leefde en werkte.
De tentoonstelling en de gelijknamige publicatie zijn tot stand gekomen in nauwe samenwerking met Musée Félicien Rops in Namen (België), de Universiteit van Brussel en het Kröller-Müller Museum. Eerder dit jaar was de tentoonstelling onder de titel William Degouve de Nuncques, maître du mystère te zien in het eerder genoemde Musée Félicien Rops.
'William Degouve de Nuncques, schilder van het mysterie' is tot en met 2 september 2012 te zien.
Informatie over openingstijden en toegang:
www.kmm.nl