
RHEDEN - In de maanden april en mei houdt belangenvereniging Rhedens Dorpsbelang (RD) een zogeheten dorpsschouw. Daarbij worden situaties in de openbare ruimte die voor verbetering of reparatie in aanmerking komen in kaart te brengen.
Het gaat dan onder andere over situaties bij straten, trottoirs, pleinen, speelplaatsen, groenvoorzieningen en (gevaarlijke) kruispunten.
De openbare ruimte wordt door RD bekeken vanuit de ogen van de gebruikers van deze ruimte, de dorpsbewoners zelf. 3 teams van dorpsbewoners (leden van onze belangenvereniging) zullen in het dorp de inventarisatie doen, situaties noteren en indien noodzakelijk een foto maken.
Woningen/tuinen, winkels en bedrijven zijn uitgesloten van de schouw. De privacy van bewoners zal worden gerespecteerd. Uitgesloten van de schouw is de bestrating zelf, deze wordt verbeterd op het moment dat de riolering wordt vervangen. Gaten in het wegdek worden wel in de schouw betrokken.
Oproep bewoners
Bewoners kunnen hun opmerkingen en suggesties over situaties die voor verbetering in aanmerking zouden kunnen komen, ook zelf kwijt per email naar belangenvereniging Rhedens Dorpsbelang: [email protected]
of met een brief aan het secretariaat RD - Pinkelseweg 4 - 6991 GJ Rheden.
Ook kunnen bewoners de teamleden tijdens de schouw op straat aanspreken en hen wijzen op situaties die voor verbetering vatbaar zijn.
Resultaten
De resultaten van deze schouw (en de eventueel aanvullende ontvangen informatie van de dorpsbewoners) zullen worden gebundeld en aan de gemeente worden aangeboden. Vervolgens zal met elkaar worden bekeken welke verbetermaatregelen er mogelijk en haalbaar zijn.